Ptáčkovi uniklo v neděli pódium jenom o vlásek

Ptáčkovi uniklo v neděli pódium jenom o vlásek

Petr Ptáček měl ve druhém závodě Formule Renault Eurocupu na dosah pódium. Vystoupit se mu ale na něj nakonec nepodařilo. V sobotu zažil Petr Ptáče

Cílem je titul, říká Ptáček
Ptáček chce v Toyota Racing Series bojovat o titul
Ptáček pátý ve druhém volném tréninku

Petr Ptáček měl ve druhém závodě Formule Renault Eurocupu na dosah pódium. Vystoupit se mu ale na něj nakonec nepodařilo.

V sobotu zažil Petr Ptáček na Nürburgringu vydařenou kvalifikaci, v níž se umístil na skvělém třetím místě a zajistil si tak pro start úvodní víkendové jízdy druhou řadu. Slibnou výchozí pozici ale bohužel ve své druhé pódiové umístění v šampionátu proměnit nedokázal. Jeho naděje totiž pohasly již v úvodu po nevydařeném startu a v cíli se nakonec objevil až na první nebodované 11. příčce.

O den později se ale před pilotem stáje Bhaitech naskytla další šance na stupně vítězů. Český závodník totiž opět ráno zažil vydařený boj o startovní pozice, ze kterého vyšel jako čtvrtý nejrychlejší.

Hned po startu se navíc posunul mezi nejlepší tři poté, co uzmul třetí příčku Caiu Colletovi. Na třetím místě pak Ptáček figuroval po většinu závodu a zpočátku dokonce ohrožoval i druhého Alexe Quinna, který ale tento nátlak dokázal ustát.

Ani tentokrát ale na své třetí místo z úvodního závodu na Silverstone navázat nedokázal. Collet, který se po startu za našeho jezdce propadl, byl totiž schopen držet s Ptáčkem krok a v předposledním kolem jej bohužel z provizorních stupňů vítězů sesadil. Petrův pád se navíc nezastavil ani na 4. místě. Jeho souboje s Brazilcem totiž využil rovněž Aleksandr Smoljar a Ptáček tak nakonec proťal cílovou pásku na 5. pozici.

Před druhým Quinnem a třetím Colletem dojel do cíle Oscar Piastri, který zopakoval sobotní prvenství a upevnil si vedení v šampionátu.

Po německém klání ale nebudou mít jezdci mnoho času na odpočinek. Letošní ročník totiž pokračuje již za týden na Hungaroringu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0