Ptáčkovi v sobotu štěstí nezapršelo

Ptáčkovi v sobotu štěstí nezapršelo

Petru Ptáčkovi se sobota na Hungaroringu nevyvedla, když v předčasně ukončeném prvním závodě obsadil pouze 16. pozici. Den blbec zažil v 

Ptáčkovi se prodlouží závodnický půst o tři týdny
Ptáček pátý ve druhém volném tréninku
Ptáček ve valencijských testech sedmý

Petru Ptáčkovi se sobota na Hungaroringu nevyvedla, když v předčasně ukončeném prvním závodě obsadil pouze 16. pozici.

Den blbec zažil v sobotu na Hungaroringu Petr Ptáček. Pilot stáje Bhaitech se sice pohyboval v pátečních tréninkových jízdách na pomezí první a druhé desítky, v sobotu ale zlepšení nedosáhl. Naopak. Trápení českého závodníka začalo již v ranní kvalifikaci, kde se kvůli technickým problémům umístil až na předposlední 19. příčce.

V závodě pak navíc ani neměl moc možností tento nepříznivý stav zvrátit. Kvůli deštivým podmínkám byl totiž odstartován za zpomalovacím vozem a po pouhých třech kolech dokonce předčasně ukončen.

Ačkoli ale jezdci nestrávili v závodním režimu ani sekundu, dokázal český reprezentant vydělal oproti startovní pozici tři místa a byl klasifikován jako 16. Toto umístění vybojoval díky problémům lídra šampionátu Oscara Piastriho, Brada Benavidese a Uga De Wildeho, pro které klání skončilo v kačírku již cestou na startovní rošt.

Z vítězství se v závodě, kde se udělovaly poloviční body, radoval Victor Martins před druhým Aleksandrem Smoljarem a třetím Lorenzem Colombem.

Nedělní závod odstartuje v 15:25, přičemž o podobě jeho startovního roštu se rozhodne v kvalifikaci v 9:35.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0