Ptáčkův kalendář bude o jeden podnik chudší

Ptáčkův kalendář bude o jeden podnik chudší

Petr Ptáček v letošním ročníku Eurocupu formule Renault absolvuje místo deseti podniků nakonec jen devět. Šampionát nezavítá do Monte Carla.

České okruhy přejí šťastný nový rok 2020
Formule Renault: Pro Ptáčka skončil závod v první zatáčce
Ptáčkovi s Doubkem byly zrušeny další podniky

Podoba kalendáře letošního ročníku Eurocupu formule Renault doznala další změny. Namísto deseti podniků jej nyní tvoří pouze devět závodních víkendů.

Během tohoto týdne totiž došlo ke zrušení letošní Velké ceny Monaka F1. Toto rozhodnutí se pochopitelně dotýká i juniorských sérií, které se měly v úzkých uličkách Monte Carla během víkendu 21.-24. května prohánět spolu s královnou motorsportu. A do této skupiny spadá s výjimkou tradičních doprovodných sérií F2 a F3 právě i Eurocup formule Renault, který dělá formuli 1 v Monackém knížectví „křoví“ pravidelně od roku 2016.

Jedná se již o druhou úpravu kalendáře pro sezonu 2020. K první došlo minulý týden, kdy byl zrušen úvodní podnik v Monze, kde se mělo jet 18. a 19. dubna. Italské klání bylo ovšem vzápětí nahrazeno Hockenheimringem, kde bude série závodit 3. a 4. října.

Ptáčkovi se prodlouží závodnický půst o tři týdny

V tuto chvíli má nový ročník odstartovat o víkendu 9. a 10. května. První bitvu o mistrovské body by měl přivítat britský Silverstone.

titulní fotografie: Facebook Petra Ptáčka

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0