Radost a na závěr hořká tečka. Takový byl Slovakia Ring

Radost a na závěr hořká tečka. Takový byl Slovakia Ring

Tým GT2 Motorsport nasadil na Slovakia Ringu dva vozy Volkswagen Golf GTi TCR v rámci druhého podniku TCR Eastern Europe. Jezdci Jáchym Galáš a Szymon

Ve vytrvalosti GT3 je na čele Skalický
Tým GT2 Motorsport čeká další tropický víkend. Tentokrát na Slovakia Ringu
Pekař se v Mostě dostal do trháku

Tým GT2 Motorsport nasadil na Slovakia Ringu dva vozy Volkswagen Golf GTi TCR v rámci druhého podniku TCR Eastern Europe. Jezdci Jáchym Galáš a Szymon Ladniak chtěli v téměř dvacetičlenném startovním poli hrát hlavní role, což se jim i dařilo.

Páteční kvalifikace přinesla druhou řadu Jáchymu Galášovi a naděje na pódiové umístění. Szymon Ladniak skončil těsně za první desítkou, když byl jedenáctý. Nejlepší český závodník skvěle odstartoval a držel se na pódiovém umístění za rakouským závodníkem Sandro Soubkem. Stačila však malá chyba a jezdec týmu GT2 Motorsport bojoval o umístění v první desítce. Galášovo nasazení vyneslo pátou příčku ale také druhý nejrychlejší čas závodu za vítězným Srbem Borkovičem.

Ani Szymon Ladniak neměl na růžích ustláno, když v rámci první jízdy dojel patnáctý. Úsměv na tváři měl ale polský závodník po druhé jízdě. V neděli si totiž dojel pro první body za sedmé místo. „Určitě mám velkou radost, krůček po krůčku se učíme a na výsledcích se to projevuje,“ řekl v neděli Ladniak.

Velká radost vládl bezprostředně po závodě i u Jáchyma Galáše, kterému se podařil závod ve všech ohledech. Odstartoval třetí a takticky vyčkával až na závěr závodu za zády Soubka. Po nepřetržitém nátlaku rakouský jezdec chyboval a Jáchym Galáš se posunul na druhé místo. „Jsem neskutečně spokojený za to, čeho se nám podařilo dosáhnout. O to větší radost mám, když vidím, jak se nám všechny vozy na rovinkách ve zpětném zrcátku přibližují. Bohužel náš Golf není to pravé auto na úplnou špičku, ale jde to,“ uvedl Jáchym.

Nakonec ale přišla hořká tečka. Vůz VW Golf GTi TCR neprošel závěrečnou technickou kontrolou. „Je to smutné ale taková jsou pravidla. Světlá výška vozu musí být na minimální hodnotě v jakémkoliv bodě a po jednom výletu mimo trať došlo k poškození podlahy a v jednom bodě i ke snížení světlé výšky. Pravidla jsou pro všechny stejná a musíme je respektovat. Body na konci roku nám samozřejmě budou chybět. Jsem ale rád, jakou Jáchym předvádí rychlost,“ řekl manažer týmu a otec v jedné osobě Milan Galáš.

Další závod TCR Eastern Europe se jede už za necelé dva týdny, a to na Masarykově okruhu v Brně.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0