Rallye nezná prázdniny. Domácí šampionát pokračuje populární "Bohemkou"

Bohemia Rallye Mladá Boleslav přivádí mistrovství ČR v automobilových soutěžích do druhé poloviny.

Bohemia Rallye Mladá Boleslav se koná 8. – 10. července 2022. Letošní ročník populární středočeské soutěže přináší také změnu oficiálního názvu. „Standardní formát názvu jednotlivých soutěží nese už několik let název měst, kde se daný podnik koná. Proto jsme se i my sjednotili s tímto trendem a od letošního roku budeme používat oficiální název Bohemia Rallye Mladá Boleslav,“ vysvětlil ředitel soutěže Petr Pavlát.

"Bohemka" je pro mnoho posádek domácím podnikem, aura továrního týmu Škoda Motorsport se vznáší nad touto legendární soutěží téměř hmatatelně. I když oficiálně své zástupce nenasazuje, řada pilotů nastupuje se škodovkami s tovární podporou.

Mezi ně patří obhájce titulu Jan Kopecký. „Na Bohemku se těšíme jako každý rok. Máme na ni super vzpomínky a doma řadu pohárů za vybojovaná vítězství. Je to také nejbližší soutěž od našeho zázemí v Kostelci nad Orlicí. Navíc jsme už mnoho let úzce spjati se škodovkou, takže pro celý tým je Bohemka jedním ze zásadních domácích podniků. Uvidíme, co nám přinese počasí, které na místních erzetách velmi často a výrazně promlouvá do konečného pořadí,“ uvedl zkušený jezdec Škody Fabia Rally2 evo.

Na trati ho bude chtít prohánět další závodník s Fabia Rally2 evo, Filip Mareš. „Bohemia rallye je domácí závod nejen pro mě, ale také pro naprostou většinu našich partnerů. Takže z tohoto pohledu nás čeká jednoznačně nejdůležitější závod sezony. Těšíme se na spoustu našich fanoušků, ale také na aktuální skladbu rychlostních zkoušek. Jsem zvědavý na nový test Zvířetice, na kterém je i šotolinová pasáž. Chceme navázat na Hustopeče a bojovat o první místo,“ uvedl 31letý pilot.

Do třetice se mezi favority řadí veterán Václav Pech, který "osedlá" Focus RS WRC z roku 2006. "Bohemka je velkým pojmem a současně výzvou. Soupeřit se škodovkou na jejich domácích tratích je pro nás prestižní záležitostí víc, než kdy jindy. Navíc pořadatelé mají skvěle vymyšlené erzety, prostorný servis a spoustu doprovodných aktivit pro diváky. Například Sosnová se bude letos počítat do výsledků, takže tam toho fanoušci uvidí opravdu hodně. Moc se těšíme," uvedl plzeňský matador.

Tovární tým Škoda Motorsport nachystá na Bohemia Rallye Mladá Boleslav premiéru nového speciálu Škoda Fabia RS Rally2. Protože vůz nemá stále homologaci, pojede s ním Andreas Mikkelsen v roli "ostrého" předjezdce - více čtěte ZDE

Součástí Rallye Mladá Boleslav bude i tradiční klání veteránů Bohemia Historic Mladá Boleslav, jež je součástí domácího šampionátu veteránů. „Skupina historiků je už řadu let nedílnou součástí Bohemky a zájem o ni stále stoupá. Je skvělé, že mohou diváci vidět v závodním tempu vozy, které psaly historii tohoto krásného sportu. Navíc jejich projev na trati je velmi atraktivní, nejsou tak sofistikované jako dnešní speciály," sdělil ředitel rallye Pavlát.

Fanoušci se mohou těšit také na demonstrační jízdy vozů legendární skupiny B. „Tato skupina zahrnuje vozy, které se z nějakých důvodů nedají zařadit do mistrovství republiky historických vozidel. Účelem je možnost ukázat tyto speciály široké divácké veřejnosti. Z bezpečnostních důvodů se u těchto demonstračních jízd neměří čas," vysvětlil Palát.

V pátek 8. července začíná program Bohemia Rallye Mladá Boleslav na autodromu v Sosnové, kde odstartuje úvodní rychlostní zkouška s názvem Škoda Fabia RS Rally2 Sosnová. V sobotu je na programu sedm měřených úseků, v neděli dalších šest. Rychlostní zkoušky měří celkově 157,85 km.

Foto: Tiskový servis Bohemia Rallye Mladá Boleslav a Laureta Auto Škoda Team

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.