Rallye na Slovakia Ringu ukončila tragédie. Při havárii zemřel navigátor Kouřil

Tragicky skončil třetí ročník Rallye Slovakia Ring, který se v sobotu konal v reálu slovenského okruhu.

Už v první rychlostní zkoušce došlo k tragické havárii Peugeotu 208 Rally4 české posádky René Dohnal - Rudolf Kouřil. Zkušený 63letý navigátor nehodu nepřežil.

Kouřil byl dlouholetým kopilotem. Kromě jiných navigoval Antonína Tlusťáka, Maertina Radu Barboru Holickou či Jana Vonku. S Dohnalem spolupracoval od roku 2011 a tato posádka spolu absolvovala na tři desítky soutěží. Vedle toho se věnoval rallye i z pozice funkcionáře. Šéfoval například Rallye Hustopeče nebo Valašské rallye.

"Během prvního dne úvodní rychlostní zkoušky soutěže OMV MaxxMotion Rally Slovakia Ring 2022 došlo k tragické nehodě soutěžní posádky č.10 v Peugeotu 208 Rally4, při které zahynul spolujezdec Rudolf Kouřil. V reakci na tuto událost se Rada sportovních komisařů po konzultaci s vedením Slovenské asociace motoristického sportu, organizátorem a soutěžícími rozhodla akci OMV MaxxMotion Rally Slovakia Ring zrušit. Rodině, pozůstalým a známým zesnulého vyjadřujeme upřímnou soustrast. Čest jeho památce!" stojí v oficiálním prohlášení pořadatelů prvního podniku slovenského šampionátu.

Rudolf Kouřil se narodil 24. dubna 1958. Jako pilot debutoval v roce 1985 ve Škodě 120 LS, když při Rallye Plzeň navigoval Vladimíra Očadlíka. V domácím šampionátu si jako nejlepší výsledek mohl započítat 17. místo v Horácké Rallye Třebíč po boku Trlusťáka v Hondě. Na Slovensku byl nejlépe šestý na Rallye Košice 2018, tehdy navigoval domácího pilota Martina Kysuckého s Peugeotem. Kouřil absolvoval také dvacet soutěží ME a IRC. Jednou jel i jako pilot, před šesti lety usedl na GPD rallydrive Hradec Králové do Oplu Adam.

Ondboard posádky René Dohnal - Rudolf Kouřil z Rallye Krkonoše 2013:

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.