Z Kopeckého je šumavský rekordman, v Rallye Šumava Klatovy oslavil šestý triumf

Už pošesté vyhrál Jan Kopecký Rallye Šumava Klatovy. Jezdec Agrotec Škoda Rally Teamu vyhrál s náskokem téměř půl minuty před Janem Černým.

Už pošesté vyhrál Jan Kopecký Rallye Šumava Klatovy. Jezdec Agrotec Škoda Rally Teamu vyhrál s náskokem téměř půl minuty před Janem Černým. Ten měl ale co dělat, aby uhájil stříbrnou příčku před tvrdě dotírajícím Filipem Marešem. Stupně vítězů tak kompletně patřily pilotům Škody Fabia Rally2 Evo.

Smůlu měl i v druhém podniku domácího rallyového šampionátu Václav Pech. "Ášínův" Ford Focus WRC začal v poslední sobotní rychlostní vložce stávkovat a plzeňský pilot se tak propadl až na 14. místo. V neděli sice předvedl pěknou jízdu, ale na víc než deváté místo v cíli to nestačilo.

V průběžné pořadí MČR vede Kopecký se 110 body, druhý Mareš jich má 95 a třetí Černý 73.

Výsledky najdete ZDE

Šumava hostila také 29. ročník Historic Vltava Rallye. Pro vítězství si v ní dojel Ital Andrea ´Zippo´ Zivian s vozem Audi Quattro. Ten až v polesní erzetě překonala Porsche 911 SC rakouského pilota Karla Wagnera, konečný rozdíl činil pouhých 4,5 sekundy.

Výsledky najdete ZDE

Foto: Agrotec

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.