Rast na Nürburgringu triumfoval také v prvním závodě

Rast na Nürburgringu triumfoval také v prvním závodě

Renému Rastovi se podařilo po startu z pole position triumfovat také v prvním nürburgringském závodě. Těsně za ním dojel na výborném druhém místě Brun

Ma Qing Hua bude v čínských podnicích WTCR závodit pro Boutsen Ginion Racing
Druhou kvalifikaci vyhrál Bjork, Homola vyrazí do druhé jízdy jako třetí
Interserie v Mostě by oslavila 40 let, trochu smutná sláva!

Renému Rastovi se podařilo po startu z pole position triumfovat také v prvním nürburgringském závodě. Těsně za ním dojel na výborném druhém místě Bruno Spengler a na stupně vítězů se postavil také Gary Paffett, který se po nulovém bodovém zisku Paula Di Resty vrátil zpátky do čela šampionátu.

Renému Rastovi se v úvodním závodě víkendu podařilo přetavit start z pole position ve vítězství. Německý závodník pustil během závodu soupeře na první příčku pouze během pitstopů a po vítězství v prvním klání na Zandvoortu si připsal druhé letošní prvenství.

O zisk tohoto úspěchu se ovšem musel loňský šampion v závěru lehce obávat. Důvodem byl Bruno Spengler. V dosavadním průběhu letošní sezony nepříliš výrazný Kanaďan, který v kvalifikaci příjemně překvapil třetím časem, v koncovce vedoucího muže závodu stahoval a cílem nakonec projel se ztrátou pouhých osmi desetin sekundy. Pro šampiona z roku 2012 se jedná o první pódiový výsledek od loňského druhého závodu na Moscow Raceway, kde obsadil třetí příčku.

Na třetím místě proťal cíl prvního závodu víkendu Gary Paffett. Britský závodník vyrážel do závodu z první řady, o své druhé místo jej ovšem připravil Spengler ještě před pitstopem v 15. kole.

Paffett se navíc podobně jako Rast musel v závěru strachovat o svou pozici, neboť na pilota Mercedesu dotíral Timo Glock, který svůj pitstop absolvoval ve 24. kole a měl tak na svém voze obuty o osm kol čerstvější pneumatiky než Paffett. Vítěz druhého závodu na Hockenheimringu se dokonce odhodlal v posledním kole na Paffetta zaútočit v zatáčce Coca-Cola. Pokus ale skončil neúspěchem a Glock se musel spokojit s “bramborovou” medailí.

Pátou pozici obsadil Marco Wittmann, šestou Mike Rockenfeller, sedmou Pascal Wehrlein, osmý skončil Loic Duval, jenž již potřetí v řadě dokončil závod na bodované pozici, devátý dojel Augusto Farfus a bodovanou desítku uzavřel Nico Müller.

Překvapivý vítěz druhého závodu v Misanu Joel Eriksson zažívá na Nürburgringu návrat zpátky na zem. Po 13. čase v kvalifikaci dokončil švédský nováček první závod na 12. místě. Až za ním dojel na 13. příčce třetí muž průběžného pořadí Edoardo Mortara.

Na sobotní závod nebude nejlépe vzpomínat Paul Di Resta. Brit byl totiž ve 12. kole při souboji o čtvrté místo roztočen Philippem Engem, který za tento přestupek obdržel trest v podobě penalizace průjezdu boxy. Šampion z roku 2010 byl nakonec klasifikován na posledním 18. místě.

Tento výsledek stál Di Restu vedení v šampionátu, do kterého se znovu vrací jeho krajan Gary Paffett. Jeho náskok činí 8 bodů.

 

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0