Řeháček s Vostatkem zahájí sezonu v červenci

Řeháček s Vostatkem zahájí sezonu v červenci

Filipa Řeháčka a Ondřeje Vostatka čeká premiérový podnik letošního ročníku CEV Moto3 5. července. Závodit se bude v portugalském Estorilu.

18 facts about country billboards that will impress your friends
Řeháček s Vostatkem také nezačnou podle původního plánu
ELMS: V Silverstone bude chybět tým Algarve a ruský prototyp BR01

Česká republika letos bude mít v závodech šampionátu FIM CEV Repsol dvojnásobné zastoupení. Postarají se o něj Filip Řeháček (Laglisse Academy) s Ondřejem Vostatkem (Team Aspar), kteří budou stejně jako loni účinkovat v kategorii Moto3.

Novou sezonu měl původně tento tandem zahájit 26. dubna v portugalském Algarve. Kvůli koronavirové pandemii ovšem nebylo možné zdejší podnik uskutečnit a došlo tak k jeho přeložení. Později dopadly stejně také druhý podnik ve Valencii (24. května) a třetí klání v Barceloně (14. června).

Řeháček s Vostatkem také nezačnou podle původního plánu

S původně čtvrtým dějstvím v portugalském Estorilu to již ale vypadá lépe. Organizátoři totiž tento týden oznámili, že zamýšlejí toto klání absolvovat v originálním termínu, tedy 5. července.

Na území Portugalska by se navíc Řeháček s Vostatkem měli představit také o týden později. Na 12. července totiž bude přeloženo Algarve. K tomu, aby se portugalské podniky v uvedených datech skutečně odjely, chybí už jen souhlas příslušných autorit.

Kromě potvrzení dvou termínů ale šampionát během tohoto týdne ohlásil také další odklad. Ten se dotýká podniku v Aragonu, plánovaného na 19. července. Organizátoři momentálně pracují na nalezení náhradních termínů pro odsunuté závodní víkendy.

Řídíme-li se stávající podobou kalendáře, po portugalském „dvojpodniku“ by měla série zavítat do italského Misana (12. září), Jerezu (11. října) a do Valencie (8. listopadu), kde se šampionát v případě, že se najde náhradní řešení pro odložené květnové klání, představí hned dvakrát. Existuje rovněž varianta, že se oba podniky na okruhu Ricarda Torma uskuteční během jednoho víkendu. Pokud by totiž nebylo možné odjet tamní přeložené závody jindy, uskutečnily by se 7. listopadu, tedy den před druhým valencijským kláním.

titulní fotografie: FIM CEV Repsol

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0