Reichert ve Vallelunze postoupil mezi nejlepší šestnáctku

Reichert ve Vallelunze postoupil mezi nejlepší šestnáctku

Drifterovi Michalu Reichertovi se na FIA Motorsport Games ve Vallelunze postoupit mezi nejlepších šestnáct účastníků. Okruh ve Vallelunze je během

Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo
Michal Reichert vybojoval na FIA Motorsport Games stříbro
Kouřil, Šafář, Reichert a Mareš se zúčastní FIA Motorsport Games

Drifterovi Michalu Reichertovi se na FIA Motorsport Games ve Vallelunze postoupit mezi nejlepších šestnáct účastníků.

Okruh ve Vallelunze je během tohoto víkendu hostitelem historicky prvního ročníku FIA Motorsport Games. V takzvané „motoristické olympiádě“ má své zastoupení také Česká republika, kterou reprezentuje čtveřice závodníků. Jsou jimi Dušan Kouřil Jr. (cestovní vozy), Václav Šafář (F4), Filip Mareš (Digital Cup) a Michal Reichert (drifting).

Páteční program se v případě většiny kategorií nesl ve znamení tréninkových jízd. Výjimkou byl ovšem drifting, kde již šlo trochu více do tuhého a na programu byla kromě tréninku také kvalifikace.

A po jejím skončení mohla u českých fanoušků panovat spokojenost. Michal Reichert se totiž umístil mezi nejlepší šestnáctkou a zajistil si tak postup do dalších fází.

Při svém prvním pokusu si český závodník vysloužil od porotců celkem 61 bodů, přičemž 18 z nich obdržel za stopu, dalších 27 za úhel a posledních 16 za styl. Tento počin pro něj po skončení úvodní série znamenal průběžnou pátou příčku.

Toto umístění ale nakonec ve svých rukou neudržel. Jeho druhé vystoupení totiž skončilo hodinami a odešel tak s nulou. Za tento nezdar ovšem odsunem z postupových příček naštěstí nezaplatil a propadl se pouze na deváté místo.

Zatímco Češi se mohli radovat z postupu svého závodníka, slovenští příznivci bohužel takový důvod k oslavám neměli. Jánosovi Onódimu se totiž nepodařilo dokončit bez chyby ani jedno ze svých představením a s nulovým bodovým ziskem tak obsadil nepostupové 21. místo.

Vystoupení slovenského reprezentanta Jánose Onódiho na FIA Motorsport Games je bohužel u konce.
foto: SRO/Patrick Hecq Photography

Nejvíce se zadařilo reprezentantovi Portugalska Diogu Correiovi (89 bodů). Druhý skončil Litevec Benediktas Čirba (86 bodů) a nejlepší trojici zkompletoval Juha Pöytälaakso (81 bodů) z Finska.

Kvalifikace se nejvíce vydařila Diogu Correiovi z Portugalska.
foto: SRO/ Patrick Hecq Photography

V sobotu mají drifteři na programu bitvu nejlepší šestnáctky a finálové klání (17:30), po nichž bude následovat vyvrcholení v podobě velkého finále (20:00).

titulní foto: SRO / Kevin Pecks-1VIER

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0