René Martinek: „Cílem pro sezónu 2015 je TOP 3.“

Rakouský jezdec René Martin vyměnil před pouhými dvěma lety závody do vrchu za okruhové závody, nicméně loni už dokázal v ESET V4 Cupu vybojovat někol

Rodinný double pro Konopkovi ve dvouhodinové vytrvalosti
Sprintům dominovali Antonín Herbeck a Marek Fried
FIA zóna CE a Eset V4 Cup o víkendu v Mostě

Rakouský jezdec René Martin vyměnil před pouhými dvěma lety závody do vrchu za okruhové závody, nicméně loni už dokázal v ESET V4 Cupu vybojovat několik pódiových umístění a dokonce dvě vítězství. Jak se mu loňská sezona líbila a jaký má cíl pro tu letošní? To zjistíte v našem rozhovoru.

René, loňská sezona vám celkem vyšla. Jak ji hodnotíte?

Ano byla to skvělá sezóna. Já i můj tým jsme byli sami překvapeni, že jsme získali tak skvělé umístění v naší první kompletní okruhové sezóně.

Zůstáváte letos ve stejné třídě se stejným vozem?

Ano, stejná třída i stejné auto.

Loni jste skončil v hodnocení ESET V4 Cupu -2000 na čtvrtém místě. Letošní cíl je tedy TOP3?

Ano, naším cílem pro rok 2015 je umístění v TOP 3.

Před pouhými dvěma lety jste byl ještě tzv. Vrchař a nyní vítězíte na okruzích. Jak obtížné bylo vyměnit vrchy za okruhy?

Přestup nebyl tak jednoduchý. Museli jsme pro naší Hondu Civic nalézt nové nastavení podvozku. Dále jsme museli vyměnit převodovku a zvyknout sin a nový typ pneumatik. Stejně tak to byla změna I pro mne. Na kopcích jsem jezdil pouze proti stopkám a na okruhu mám hned 30 konkurentů a samotný závod je mnohem delší. Na kopci máte jen jednu ideální stopu a na okruhu jich může být vice a nalézt tu správnou bylo pro mne asi to nejtěžší. Musel jsem se toho opravdu hodně naučit.

Jak vidíte svou budoucnost v motorsportu? Chtěl byste do vyšší třídy s výkonnějším vozem?

Jsme rodinný tým a nemáme žádné sponzory. S předešlou sezónou jsme velmi spokojeni a posun v před bych uvítal. Rád bych řídil nějaký silnější vůz, třeba Porsche GT3.