Richard Chlad si postupně zvyká na Audi R8 LMS GT3, v Rakousku bral dvakrát bronz

Richard Chlad si postupně zvyká na Audi R8 LMS GT3, v Rakousku bral dvakrát bronz

Rodinné duo Richard Chlad a Richard Chlad Jr. se po maďarské premiéře s Audi R8 LMS GT3 přesunulo na druhý podnik středoevropské zóny FIA CEZ, který v

Vydařená sezona Richarda Chlada s Audi R8 LMS ultra
PRETEKÁRSKE ŠPECIÁLY AUDI R8 LMS Ultra V AUDI CENTRE BRATISLAVA
Za volantem Audi R8 LMS ultra s Chrisem Harrisem

Rodinné duo Richard Chlad a Richard Chlad Jr. se po maďarské premiéře s Audi R8 LMS GT3 přesunulo na druhý podnik středoevropské zóny FIA CEZ, který ve dnech 19.–20. května hostil populární rakouský Red Bull Ring. Úspěšnější z dvojice byl Chlad Jr., který v obou sprintech obsadil třetí místo.

Černozlaté Audi R8 LMS GT3 týmu K&K Racing bylo v silné konkurenci na Red Bull Ringu velmi dobře vidět a výkonnostní posun byl patrný na první pohled. „Po zkušenostech z Hungaroringu a díky spolupráci s Antonínem Charouzem jsme zrychlili natolik, že jsme mohli prohánět špičku závodního pole, což bylo vidět zejména na výkonu mého syna,“ popsal Richard Chlad.

Právě ve dvou pětadvacetiminutových sprintech dosáhlo audi v rukou Chlada Jr. nejlepších výsledků v podobě dvou bronzových umístění. „Po prvním třetím místě jsme měli ambice bojovat s BMW M6 GT3 o vítězství, jenže po několika kolech na druhé pozici se mi na levé straně urval držák předního splitteru a v rychlostech přes 210 km/h jsem cítil silné vibrace v nárazníku. Kdybych je ignoroval, hrozilo by větší poškození a důsledkem toho i odstoupení ze závodu. Přišel jsem o druhou příčku, ale tým mi nahlásil, že je za mnou velká mezera a já mohl zpomalit o cca tři vteřiny na kolo a udržet si třetí příčku,“ konstatoval Chlad Jr., který se podle vlastních slov s vozem ještě sžívá a každým tréninkem a závodem získává na rychlosti.

Skvěle rozjetý závod měl i Richard Chlad. V hodinové vytrvalosti stíhal prvních dvanáct kol Marcela Kusína s druhým Audi R8 LMS GT3 týmu K&K Racing. Jízdu si užíval do doby, než v zatáčce Rauch uklouzl na uniklé kapalině ze soupeřova porsche. „Roztočil jsem se asi ve 140 km/h a poškodil si splitter. Než jsem se vyhrabal z únikové zóny, ztratil jsem tři čtvrtě kola. Auto už nebylo v dobré kondici, abych s ním mohl stíhat špičku, takže jsem jen dojížděl,“ popsal Chlad jediný kritický moment svého závodu, v němž nakonec skončil na jedenácté příčce.

„Na souboj s Marcelem jsme se těšil jako malý kluk, protože s ním je to vždy výzva. V paddocku jsme výborní kamarádi, ale na trati jsme v dobrém slova smyslu velcí rivalové,“ dodal Richard Chlad, na kterého společně se synem Richardem čeká již druhý červnový víkend třetí podnik FIA CEZ v polské Poznani.

foto: Petr Frýba

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0