Richter s Kubovským získali v Ning-po stříbro

Richter s Kubovským získali v Ning-po stříbro

Třetí podnik šampionátu eSports WTCR přinesl stříbrný úspěch dvěma českým závodníkům. Dosáhli na něj Matteo Richter a Petr Kubovský.

Galáš na Slovakia Ringu tak dobré výsledky nečekal
Matyáš po Ning-po spokojen nebyl
Kubovský cítí, že měl v Ning-po na vítězství

V pondělí 4. května se uskutečnil již třetí z celkových čtyř dílů předsezonního esportového šampionátu WTCR. Po kláních na Hungaroringu a Slovakia Ringu tentokrát závodníci změřili síly v čínském Ning-po.

Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz

Galáš s Matyášem vybojovali na Slovakia Ringu pódium

A do podniku se opět probojovali mimo jiné i čeští závodníci. V kvalifikaci byl nejúspěšnějším z nich Jáchym Galáš. Jezdec stáje GT2 Motorsport zaznamenal 46. nejrychlejší čas. Úspěšní ale byli rovněž 54. Matteo Richter, 67. Jan Matyáš a 82. Petr Kubovský.

Startovní listina čínského klání ale byla již tradičně v porovnání se seznamem úspěšných kvalifikantů trochu odlišná, neboť řada jezdců znovu účast nakonec odřekla. A jedním z nich byl tentokrát bohužel i Galáš, který se měl původně představit na druhém serveru.

Nakonec tedy naše barvy hájili pouze Richter, Matyáš a Kubovský. Zatímco první jmenovaný se měl původně představit na serveru 3, ale nakonec se posunul na druhý, Matyáš účinkoval podle původního plánu ve třetí nejrychlejší skupině, kde jej doplnil rovněž Kubovský. I on však využil odstoupení několika závodníků k posunu o server výše, neboť zprvu se měl objevit na čtvrtém. Všichni tři vytáhli do boje s vozem Audi RS 3 LMS Leopard Racing Teamu Audi Sport.

A dvěma z nich se podařilo vybojovat umístění na stupních vítězů. Jedním z této dvojice byl Matteo Richter na serveru 2. Jezdec, který reprezentoval týmy Krečmer Motorsport a Hagemann Racing, si nejprve vyjel v boji o startovní pozice pro první závod páté místo. V něm se ovšem po úvodním kole propadl až na devátou příčku. Ve zbývajících okruzích se mu ale podařilo vydělat tři pozice a cílem projel na šesté příčce, což znamenalo pro druhý závod další start z páté pozice.

Druhý závod serveru 2 skončil pro Mattea Richtera stříbrným úspěchem.

Tentokrát již s ním ale naložil o poznání lépe než v případě úvodní jízdy. Hned během prvního okruhu se totiž probojoval na třetí příčku. O tu jej sice ve třetím kole dočasně připravil James Montgomery, v pátém již ale byl Richter před svým soupeřem zpátky a v sedmém kole navíc zdolal i v té době druhého Attilu Dinera. Na stříbrné příčce se poté udržel až do konce závodu.

Dalším Čechem, který si připsal během podniku pódium, byl Petr Kubovský. Ten nejprve zajel v bitvě o startovní pozice až 11. čas. V úvodní jízdě se ale smolaři ze Slovakia Ringu, kde ho zastavily problémy s připojením už v kvalifikačním klání, podařilo postoupit o pět pozic a v cíli mu patřilo šesté místo.

Kubovský se pokusí kvalifikovat i pro Ning-po

Do druhého závodu tedy vyrážel z páté pozice. V nájezdu do druhého kola už ale figuroval na čtvrtém místě a během něj se dostal na třetí pozici poté, co vyšel vítězně z bitvy proti Andrému Melovi a Ollimu Pollarimu. Na konci tohoto kola už navíc hledal i cestu, kudy se dostat před druhého Rosaria Catalana. Na okamžik se mu to skutečně podařilo, nicméně záhy se Ital vrátil zpět před něj.

V dalších okruzích se Kubovský byl schopen držet těsně za Catalanem. Později se navíc dvojice dotáhla také na vedoucího Antonia Armienta, kterého Catalano brzy dokázal předjet.

Kubovský ale musel v osmém kole přesměrovat svou pozornost do zpětných zrcátek. Zuby si totiž na něj brousil Pollari a ještě během zmíněného okruhu mu Fin poslední pódiovou příčku skutečně sebral.

V 11. kole se ale český jezdec dostal zpátky na třetí místo, když pokořil Armienta a ve 13. okruhu oplatil předjetí Pollarimu. Stejně jako Richter se tak mohl radovat ze druhé pozice.

Petr Kubovský si v Ning-po spravil chuť po nevydařeném slovenském vystoupení.

Pokud jde o představení Jana Matyáše na serveru 3, to již tak úspěšné nebylo. Kvalifikace mu sice vyšla lépe než Kubovskému a zajel šestý čas, jeho naděje na zisk dobrého výsledku v prvním závodě se ale rozplynuly již v úvodním kole. Během něj se mu sice podařilo povyskočit na páté místo, byl ale potrestán penalizací průjezdu boxy, neboť nezpomalil poté, co překročil traťové limity. Po odpykání trestu spadl až na chvost výsledkové listiny a zanedlouho odstoupil.

Do druhého klání tak vyrážel z 20. příčky. V průběhu závodu se ale Jan dokázal propracovat až na osmé místo. Ve 13. okruhu však nastal po kolizi s Mihou Sporisem pád na 14. pozici. Z té se ovšem ještě dokázal odlepit a cílem projel alespoň jako dvanáctý.

Finálové klání eSports WTCR se uskuteční 18. května v malajsijském Sepangu. O místo ve startovní listině tohoto podniku mohou závodníci bojovat od 28. dubna do 12. května.

výsledky prvního závodu serveru 2: 1. Pavel Mukonin (YouTube Pavel GameShow, Lynk & Co 03 TCR – Cyan Performance Lynk & Co) 26:47,534, 2. Konstantin Romaněnko (ProFormula eSports, Lynk & Co 03 TCR – Cyan Performance Lynk & Co) +0,428, 3. David Kalocsai (Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport) +0,580… 6. Matteo Richter (Krečmer Motorsport/Hagemann Racing, Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport) +8,227.

výsledky druhého závodu serveru 2: 1. Antoine Fleury (Team Fordzilla, Lynk & Co 03 TCR – Cyan Performance Lynk & Co) 26:46,786, 2. Matteo Richter (Krečmer Motorsport/Hagemann Racing, Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport) +0,746, 3. James Montgomery (Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse) +1,754.

výsledky prvního závodu serveru 3: 1. Nick Rijnders (Lynk & Co 03 TCR – Cyan Performance Lynk & Co) 25:05,597, 2. Gianpietro Venieri (Ballas Racing Team, Lynk & Co 03 TCR – Cyan Performance Lynk & Co) +3,367, 3. Olli Pollari (Olli Pollari Motorsport, Lynk & Co 03 TCR – Cyan Performance Lynk & Co) +9,521… 6. Petr Kubovský (Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport) +13,426, DNF Jan Matyáš (Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport).

výsledky druhého závodu serveru 3: 1. Rosario Catalano (Absolute Motorsport, Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse) 25:12,308, 2. Petr Kubovský (Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport) +2,677, 3. Attila Princz (SIMCO, Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse) +3,492…12. Jan Matyáš (Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport) +18,155.

zdroj titulní fotografie: FIA WTCR

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0