Dominantní vítězství a posun do čela průběžného pořadí. Rieger zažil v Maďarsku nejlepší víkend sezony

Šestý letošní závod Carbonia Cupu na maďarském Pannonia Ringu dopadl pro Honzu Riegera nejlepším možným způsobem. Jezdec své vlastní stáje Rieger Motorsport triumfoval nejen v hodnocení D4 pro monoposty s objemem motoru do 2000 ccm, ale i v celkovém pořadí. Zde nadělil téměř minutu svému nejbližšímu pronásledovateli Lubomíru Škardovi. Díky svým výsledkům se posunul na špici průběžné klasifikace třídy D4.

"Sedlo nám to tady. Náš osobní rekord na této dráze jsme překonali téměř o vteřinu, což nás překvapilo. Nejeli jsme totiž ani na nových gumách, ale už na použitých. Od prvního kola jsme ujížděli a zvyšovali náskok. Pak už to bylo jenom o tom, abychom dojeli a o údržbě," byl Rieger v cíli nadšený.

Před začátkem podniku přitom Rieger rozhodně neočekával, že jeho cesta za triumfem bude takto dominantní. Předpokládal totiž, že jeho monopost Gloria C8F by mohl výrazně potrápit Alexander Scheiblecker. Rakušan totiž nastoupil s vozem Tatuus F4 nejnovější druhé generace. Nakonec ale dojel až čtvrtý s téměř dvouminutovou ztrátou na vítězného Čecha.

"Trochu nás zklamal. Čekali jsme, že to s ním bude zajímavý souboj. Nakonec ale zaostával a byl pomalý," přiznává Rieger.

Rieger si z Pannonia Ringu neodváží pouze vítězství v hodnocení D4 a v celkovém pořadí skupiny D. Získal totiž také trofej za zajetí nejrychlejšího kola podniku napříč všemi skupinami.

"Jeli jsme jako poslední, takže jsme znali nejrychlejší kolo, které zajely prototypy ve skupině C. V prvním kole jsem tedy zkusil ostrý pokus a povedlo se to," měl Rieger radost i z tohoto úspěchu.

Carbonia Cup pokračuje ve čtvrtek 15. září. V tomto termínu se uskuteční hned dva závody na okruhu Slovakiaring. Půjde již o předposlední podnik letošního ročníku.

Foto: Carbonia Cup/Dušan Belica

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.