Pošesté za sebou absolutním šampionem Carbonia Cupu. Riegerovi stačilo v Mostě i druhé místo

V cíli posledního závodu sezony v Mostě byl sice Honza Rieger druhý, díky potížím Ralfa Gläsera se ale stal absolutním šampionem Carbonia Cupu ve formulových závodech. Jde už o jeho šestý titul v řadě.

Před závěrečným podnikem se Rieger nacházel v průběžném pořadí na druhém místě. Za lídrem Ralfem Gläserem zaostával o jeden bod. Vzhledem k nabité konkurenci ale nechtěl český jezdec sám sebe řadit mezi největší favority a se svými šancemi to tak neviděl zrovna nejlépe. Nakonec ale přeci jen mohl oslavovat. Svůj monopost Gloria C8F totiž dovezl do cíle na druhém místě v celkovém pořadí, i v klasifikaci D4. Ralf Gläser měl ovšem v úvodu hodiny a v rámci D5 tak bral pouze třetí příčku. To stačilo k tomu, aby ho Rieger přeskočil.

„Přeci jen nám to vyšlo. Ve formulích je to už naše šesté vítězství za sebou. Díky patří všem našim partnerům, bez nich by totiž něco takového nebylo možné,“ neskrýval Rieger své nadšení.

Z letošní sezony si tak český závodník odnáší hned dva tituly. Již při předposledním podniku na Slovakiaringu si totiž zajistil celkové prvenství v klasifikaci D4.

Nechybělo zas tak mnoho a Rieger mohl svůj celkový titul oslavit před domácími fanoušky v Mostě prvenstvím. Vstup do závodu mu totiž vyšel dobře.

„První kolo bylo super. V zatáčce pod Matadorem se nám podařilo překonat Honzu Wagenknechta. Dokázali jsme využít toho, že ještě neměl zahřáté pneumatiky,“ popisuje Rieger slibný začátek.

Jak se ale zanedlouho ukázalo, první místo mu nebylo souzeno: „Bohužel hned při nájezdu do dalšího kola nás Honza na rovince doslova překráčel. Tam jsme se mu nemohli ubránit. Pak už jsme se jenom snažili držet se za ním v nějakém rozumném odstupu, kdyby náhodou promluvili do hry jezdci o kolo zpět a zdrželi ho. Později jsme mu sice byli znovu relativně blízko, zejména na rovince ale byl o hodně rychlejší, takže nebyla šance,“ přibližuje Rieger svůj souboj s Wagenknechtem, který závodil s výkonnější formulí Renault.

Práce pokračuje

Závěrečným podnikem Carbonia Cupu sice skončila zároveň i sezona stáje Rieger Motorsport, v táboře týmu se ale rozhodně nebude jenom odpočívat.

„Budeme dělat takovou větší repasi na autě. Už je to potřeba. S tímto monopostem jsme závodili šest sezon bez většího zásahu. Přes zimu tak zapracujeme na zvýšení spolehlivosti a možná i výkonu. Uvidíme, co příští rok,“ nastínil Rieger plány na mimosezonní období.

Foto: Rieger Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.