LOADING

Type to search

Risi Competizione oznámilo posádku pro Le Mans

Share

Stáj Risi Competizione představila své složení pro letošní závod 24h Le Mans, kde nastoupí opět ve třídě GTE Pro s Ferrari 488 GTE. Do vozu usedne Pipo Derani společně s Oliverem Jarvisem a Julesem Gounonem. Tato trojice se v barvách Risi Competizione představí vůbec poprvé.

Pětadvacetiletého Deraniho čeká v Le Mans představí již pátý start, podruhé v řadě pak za volantem italského vozu z Maranella. Brazilský závodník absolvoval loňský závod za AF Corse a se svou posádkou dokončil na pátém místě v rámci své třídy. Letos Derani závodí v zámořské sérii IMSA.

„Jsem naprosto nadšený, že se mohu vrátit do Le Mans a do GTE Pro, což je nejvzrušující a nejnáročnější kategorie v Le Mans a i v celém WEC. Je to fantastická příležitost se vrátit a znovu, stejně jako loni, závodit s vozem Ferrari,“ řekl Derani médiím.

Na svůj sedmý start na slavném okruhu se chystá Oliver Jarvis, který však pojede s vozem GTE Pro vůbec poprvé. Předchozí starty měl vždy v prototpyech, z toho nejvíce v barvách Audi, kdy hned třikrát dokončil ve třídě LMP1 na pódiu. V roce 2017 se pak dočkal vítězství, ale to už ve třídě LMP2 a s týmem Jackie Chan DC Racing.

„Třída GTE Pro bude pro mě v Le Mans novou výzvou po zkušenostech s LMP1 a LMP2, ale věřím, že s takto silným týmem se dokážu rychle přizpůsobit. Už se nemohu dočkat až s týmem a novými kolegy začnu spolupracovat a hlavně až se vrátím na závod, který naprosto miluji,“ neskrýval Jarvis své nadšení.

Jediný Gounon se pak chystá na svůj debut ve slavném závodu 24h Le Mans. Francouzský pilot působí jako tovární pilot značky Bentley a Risi Competizione ho má pouze zapůjčeného. Čtyřiadvacetiletý závodník a šampion ADAC GT Masters z roku 2017 tuto příležitost popisuje jako splněný sen.

„Mít možnost jet za tým Risi Competizione, který má na kontě již tři vítězství ve své třídě, je pro mě něco speciálního. Rád bych poděkoval Giuseppemu Risimu a Jeanu Guikasovi za tento projekt a za jejich důvěru ve mně pro tento závod. Věřím, že s týmem Risi utvoříme silné spojení a jak vůz, tak jezdci, z toho vytěží dobrý výsledek,“ řekl Gounon.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..