Robert Šenkýř: Kvalitní šampionát poznáte s perfektní organizací a citlivým přístupem k BoP

Robert Šenkýř: Kvalitní šampionát poznáte s perfektní organizací a citlivým přístupem k BoP

Ještě před odletem k dalšímu podniku GT Open jsme zastihli majitele stejnojmenného týmu Roberta Šenkýře a zeptali se jej na pár otázek. Zajímala

Sainteloc Racing letos nasadí v Blancpain GT dva vozy
Konopka vybojoval v Estorilu dvě třetí místa!
ESET iSERIES 2020

Ještě před odletem k dalšímu podniku GT Open jsme zastihli majitele stejnojmenného týmu Roberta Šenkýře a zeptali se jej na pár otázek. Zajímala nás budoucnost brněnské stáje a také prestižní spojitost s BMW Motorsport.

GT Open představuje jeden z vrcholů závodů vozů GT3, proč si váš tým vybral právě tento šampionát a jak moc to byl velký skok z prostředí středoevropské zóny?

GT Open je velmi kvalitní GT3 šampionát s perfektní organizací, a hlavně s citlivým přístupem k BoP, což je hlavní podmínka k zachování vyrovnanosti, bohaté účasti týmu a značek a zároveň divácké sledovanosti. Všechny závody seriálu se jezdí na tratích F1, vždy s atraktivním programem doplňkových sérií.

Vše, co jsem teď popsal, tvoří velký skok oproti FIA CEZ, která se motá ve vlastních nedokonalých předpisech a osobních zájmech týmů. Bohužel proto se FIA CEZ neúčastníme.

Vaše spojení s BMW Motorsport je již letité, ale řekl bych, že letos vůbec nejtěsnější. Jak těžká to byla jednání a kam směřují vaše kroky pro sezónu 2020. Přeci se jen blíží konec roku a letošní sezóny.

Ano, za dvacet let spolupráce jsme prošli kus společné cesty, BMW jsem reprezentoval již ve svém období evropských titulů do vrchu. Po našem začátku s vozy kategorie GT3 a účasti v ADAC GT Masters 2015 s BMW Z4 GT3 si nás BMW začalo spojovat s možným budoucím společným projektem v kategorii GT3. Loni jsme již s novým modelem M6 GT3 absolvovali dva závody GT Open ve Spa Francorchamps a v Barceloně s mladými továrními jezdci Joelem Erikssonem a Mikkelem Jensenem v našem voze a naše práce s juniory BMW zaujala natolik, že nás oslovilo s požadavkem na spolupráci v GT Open 2019 jako oficiální BMW Motorsport Junior Team. Jednání na sezónu 2020 i na další roky již probíhají, ale jaká bude politika BMW v GT sportu v příštím roce, se teprve uvidí.

Před rokem se váš tým rozšířil o vůz specifikace GT4. Jak se BMW povedl a jaký máte názor na tuto kategorii? Přemýšlíte o nějakém programu pro tento vůz?

BMW M4 GT4 je perfektní auto pro méně profesionální motorsport, spíše bych měl říct pro finančně dostupný motorsport. Vůz kategorie GT4 jsme pořídili nejen pro závodní využití, ale zejména na trénink a rozvoj mladých jezdců a jezdců přicházejících z našich trackday akcí, kteří by si také chtěli zkusit řídit závodní vůz pod odborným dohledem profesionálních trenérů a týmu. Minimálně jednou měsíčně pořádáme na okruzích v Brně, Mostě a Slovakiaringu dva coachingové dny našeho projektu “BE A RACE DRIVER” pro nové zájemce z řad motoristických nadšenců. Na konci října vyrazíme s M4 GT4 a tímto projektem dokonce do Spa Francorchamps a Zandvoortu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0