Rozhovor s Vladimírem Netušilem o Effective Racing, boji o titul série Carbonia Cup a plánech na příští sezonu

Rozhovor s Vladimírem Netušilem o Effective Racing, boji o titul série Carbonia Cup a plánech na příští sezonu

Stáj Effective Racing se v letošní sérii závodů Carbonia Cup v průběhu sezony dostala od nováčka až do role leadra šampionátu. Dnes přinášíme rozhovor

Závodní víkend automobilů klepe na dveře
Radicalteam opět dokázal, že závodění je pro každého
Pozvánka na předsezónní testování ESET V4 Cupu

Stáj Effective Racing se v letošní sérii závodů Carbonia Cup v průběhu sezony dostala od nováčka až do role leadra šampionátu. Dnes přinášíme rozhovor s jezdcem a majitelem stáje v jedné osobě Vladimírem Netušilem, který se 164 body v současné době kraluje bodování před loňským šampionem Michalem Rejmanem se 159 body. Vše se rozhodne již 9. října na Autodromu Most. 

OL: Vladimíre, nejprve se ohlédněme za Slovakiaringem – vítězství v obou závodech a absolutně nejrychlejší kolo dne ze všech zúčastněných aut. Začíná to vypadat tak trochu automaticky.

 VN: Ale vůbec ne. Může se to zdát jako samozřejmost a že se na to příliš nenapotíme, ale opak je pravdou.

 OL: A čím si to tedy vysvětlujete?

 VN: Především jde o týmovou práci. Chcete-li vyhrát, musí se sejít tři věci. Fungující, správně nastavené auto a kvalitní výkon pilota. Já osobně jsem pouze jeden ze tří dílů. Je pravda, že na Slovensku jsem se v autě cítil hned od rána velmi dobře. Měl jsem fajn pocit, auto se řídilo tak nějak snadno. Chci tedy poděkovat týmu v čele s Ivanem Houzákem, který je odpovědný za to, že auto odjelo celý den po technické stránce v pořádku. Wolfgangovi, mému hlavnímu inženýrovi, jehož bohaté zkušenosti mu ten den pomohli k dokonalému nastavení auta.

 OL: Sezona se blíží do svého konce a v tuto chvíli jste v absolutním vedení šampionátu. Co na to říkáte?

 VN: Nechci o tom moc mluvit. Jsem velmi pověrčivý a nikdy neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Budu se maximálně soustředit na svůj výkon v Mostě, věřit týmu a tomu, že mě v tom moje italská kráska Bella nenechá. Chci hlavně říct, že ať už to dopadne jakkoliv, budu šťastný. Závodění si moc užívám a výsledky jsou už teď nad očekávání úplně všech. Každopádně se jedná o velmi úspěšnou sezonu pro tým Effective Racing.

foto-havlin-03

 OL: Pomalu se tím dostáváme k sezoně příští. Máte už plány do budoucna?

 VN: Nějaké úvahy už jsou, stále existuje více variant, jisté je zatím to, že se až do 9. října večer plně soustředím na sezonu letošní. Do té doby o tom nechci mluvit. 100% energie a koncentrace nyní dávám do získání titulu v letošní sérii Carbonia Cup.

 OL: Prozraďte aspoň něco. Dva dny po vítězství na Slovensku jste byl viděn na brněnském automotodromu v garáži formule 3, také GP2 a dokonce F1. Že by jste mířil tak vysoko?

 VN: Tak určitě :-). Vždy si stanovují vysoké cíle, ale takto… to asi ne. F3 nevylučuji a když jsem viděl auto GP2 (pozn. redakce: druhé nejrychlejší po vrcholné formuli 1), určitě jsem měl závodnickou slinu. Když mi bylo 20 let, také jsem opakovaně řekl, že toužím alespoň po jednom kole za volantem F1. Cesta je to dlouhá a já jsem na jejím začátku. Pro mě je nejdůležitější, že si tu cestu užívám. Je pravda, že jsme v letošní sezoně ušli z této cesty pořádný kus, ale mám se toho spoustu co učit. Věřím, že větší část cesty je před námi než za námi.

 OL: Takže? Jaký je tedy cíl?

 VN: Jít krok za krokem a užít si každý z nich.

 OL: Nebudu Vás už trápit. V Brně byl k vidění také Váš letošní asi největší soupeř, Vašek Šafář, který má namířeno do F4. Vypadá to tedy, že se Vaše cesty v příští sezoně rozejdou.

 VN: Ještě bych nepředbíhal. Tak trochu zálěží na tom, který šampionát Vašek příští rok zvolí, zejména zda bude trávit sezonu v Čechách nebo Itálii. Každopádně to Vaškovi moc přeju a těším se, až se jednoho dne sejdeme třeba v F3. Přiznám se, že mě závodění s ním moc baví a je mi motivací. Vždyť ten kluk závodí od malička, já první rok a troufám si říct, že jsme si vyrovnaní.

foto-havlin-02

 OL: Nabízel jste Vaškovi třeba pro příští rok možnost, že byste byli týmoví kolegové?

 VN: Nikdy jsme o tom osobně nemluvili. Nevím, zda ví, že tato možnost existuje. Myslím, že ví. Každopádně i toto je jedna z variant.

 OL: Kterou máte přesně na mysli?

 VN: Že sedačka v Belle bude pro sezonu 2017 k mání pro jiného závodníka a já budu mířit s novou formulí výše. Jak jsem řekl, všechna jednání a rozhodování na příští sezonu povedeme po 9. říjnu.

 OL: Co vy a nějaké zahranční angažmá, mohu-li to tak nazvat?

 VN: Je pravda, že jsem dostal nabídku z Francie na celou sezonu ve vytrvalostních závodech. Jede se na známých a zajímavých okruzích po celé Evropě. Zvažuji ji. Pokud půjde vše podle plánu, dříve či později mě na evropských okruzích určitě uvidíte.

 OL: Děkuji za vyčerpávající rozhovor a přeji ať Vám vše vyjde.

 VN: Děkuji za přání a rádo se stalo. Budeme rádi, když nás přijdete 9. října do Mostu podpořit, to platí i pro čtenáře vašeho webu.

Foto: Zuzana Havlínová / www.fotohavlin.cz

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0