Rozloučení se sezonou v podání Racing Engineeringu

Rozloučení se sezonou v podání Racing Engineeringu

oslední letošní teplejší dny využil plzeňský tým Racing Engineering k poslednímu testu před zimní přestávkou. Testovací den se odehrál na mosteckém au

IndyCar Grand Prix v Indianapolis ovládl Power
Evropská F3 na Hockenheimringu: Schumacherova korunovace se odkládá, závod vyhrál Zhou
Staněk míří na Zandvoort

oslední letošní teplejší dny využil plzeňský tým Racing Engineering k poslednímu testu před zimní přestávkou. Testovací den se odehrál na mosteckém autodromu v polovině listopadu. Ranní program bylo bohužel nutno posunout, kvůli přítomnosti mlhy na dráze. Naštěstí se počasí dopoledne umoudřilo a zbytek testovacího dne provázelo, na dané roční období, příjemném počasí a testovací program tak mohl proběhnout v plném rozsahu.

Cílem testu bylo ověření funkčnosti a správnost nového nastavení formulového monopostu Gloria C8F pro nadcházející formulovou sezonou a rovněž možnost poskytnout testovací jízdy mladým nadějným pilotům. Takže během testovacích jízd se ve voze také vystřídali dva motokáristi, kteří se s okruhovým závoděním teprve seznamují a připravují se na budoucí vstup do těchto závodů.

Test proběhl úspěšně a splnil všechny předem stanovené cíle. Lze ho tedy označit za povedenou tečku za letošní sezónou, ve které tým Racing Engineering absolvoval okruhový sérii CarboniaCup. Formulový monopost Gloria C8F spadající do kategorie D vybojoval na čtyřech závodních podnicích ve své třídě tři stříbrné pozice a jedno vítězství. V celkovém hodnocení ročníky to znamenalo také druhou pozici.

Nyní už jsou v plném proudu přípravy na příští sezonu. Zimní přestávka bude nyní rušnější a pracovně nabitější, než tomu bývá obvykle. Vedle standardních kontrol a revizí závodních strojů dojte přes zimu i k celkové změna designu, protože počínaje příští sezonou Racing Engineering naváže spolupráci s významným partnerem a dojte tak i přebarvení celého týmu. Dále se formulový tým přes zimu rozroste o další dva monopostu. Takže společně se zmíněnou Glorií a druhým týmovým monopostem Delta IV budou v týmu čtyři formulové speciály. Toto rozšíření si také vyžádá zvětšení týmového zázemí, které se neobejde bez stěhování do větších prostor.

Nyní tedy přichází období 4 perných měsíců a všichni se již těší na první dubnový víkend, kdy je v severočeském Mostě naplánovaný první závod příští sezony.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0