Mareček si užil souboj dvou GTX, Pavlovec přidal další triumf. RTR projects se ukázalo doma v dobrém světle

Sergej Pavlovec překonal potíže s poloosou i omezený tréninkový čas a získal další vítězství ve třídě C5, Jan Mareček dosáhl na další stupně vítězů v A9 po velkém souboji s Petrem Koukolou. To vše přineslo stáji RTR projects vystoupení na domácím Automotodromu Brno při třetím letošním podniku Hankook Carbonia Cupu.

Pro Pavlovce šlo ve třídě C5 o třetí letošní vítězství ze tří startů. První dva triumfy získal s vozem KTM X-Bow RR při květnovém klání na Slovakiaringu, které bylo jeho prvním vystoupením na závodní dráze od roku 2021.

V Brně ale začalo Pavlovcovo účinkování problematicky. Při dvojici volných tréninků kvůli tomu mnoho kilometrů nenajel.

„Na konci prvního tréninku nám praskla poloosa. Kvůli tomu jsme museli vynechat druhý volný trénink,“ popisuje běloruský rodák složitý začátek.

Poté už se věci začaly otáčet k lepšímu. Ještě předtím se ale uskutečnila kvalifikace, kde se Pavlovec rozhodl obětovat svou rychlost ve prospěch výhody pro závod.

„Rozhodli jsme se, že do kvalifikace nastoupíme se staršími pneumatikami, abychom mohli v závodě použít novou sadu. Bohužel se ale potvrdilo, o čem jsme věděli. Na ojetých gumách se nedalo zajet rychlé kolo a musel jsem se spokojit až s celkovým osmým místem ve skupině C,“ zhodnotil Pavlovec své kvalifikační vystoupení.

Čerstvá sada pneumatik pro závod se ale na Masarykově okruhu, na kterém se gumy hodně opotřebovávají, ukázala jako velká výhoda. Pavlovec se díky ní stal vítězem ve třídě C5  a současně dojel na celkovém pátém místě.

Během závodu se Pavlovec ani trochu nenudil. O zábavu se mu staraly zejména vozy značky Radical.

„Bojoval jsem hned se čtyřmi. Jednoho se mi podařilo předjet hned po startu. Ten druhý byl tvrdým oříškem a vzorně se bránil až do půlky závodu. Pak mu ale začaly odcházet pneumatiky a skončilo to chybou, kterou udělal v dvojité levé zatáčce na stadionu. Ostatní dva Radicaly našeho souboje využily a o kousek mi ujely. Sice jsem jejich náskok stahoval, ale nestačilo to. I tak jsem ale s výsledkem závodu spokojen,“ bavil se Pavlovec.

Marečekův boj s Koukolou

Brněnský podnik Hankook Carbonia Cupu si náležitě užil také Jan Mareček. Ten ve svém KTM X-Bow GTX svedl při závodě skupiny A+ boj s Petrem Koukolou, který závodil se stejnou technikou jako on. Marečkovo vystoupení skončilo už jeho třetím pódiovým umístěním ve třídě A9. Vybojoval totiž bronzový výsledek.

Mareček sice projel cílem jako třetí, i přesto ale závod třídy A9 přece jen skončil triumfem vozu KTM X-Bow GTX. Nakonec se o něj postaral Petr Koukola.

Další závod Hankook Carbonia Cupu se uskuteční ve středu 12. července. Letos již podruhé se bude závodit na Autodromu Most.

Foto: RTR projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.