Miniberger proti velké konkurenci v A9, Mareček se Sitnianským mezi favority C5. RTR projects jde do finále Carbonia Cupu

Tomáš Miniberger se postaví ve skupině A9 řadě rychlých soupeřů, Jan Mareček s Milanem Sitnianským opět budou patřit mezi největší favority skupiny C5. Takový bude v podání stáje RTR projects závěrečný podnik letošního ročníku Carbonia Cupu na Autodromu Most.

Jedním z cílů Minibergerova startu opět bude příprava na plánované působení v seriálu GT2 European Series. Majitel týmu ale k závěrečnému podniku letošní sezony rozhodně nepřistupuje pouze jako k testu.

"Samozřejmě chci opět potrénovat, ale konkurence nebude vůbec malá. Řekl bych, že tentokrát nabídne Carbonia Cup lepší podívanou než český mistrák," těší se na velký počet soupeřů.

V rámci A9 se proti Minibergerovi postaví hned šest jezdců. Jsou jimi Pavel Sovička (Corvette Z06 GT), Christian Arnold (KTM X-Bow GTX), Matthias Stark (Porsche GT4), Ronald Andraczek (Lotus Exige Cup R), Boleslav Waszek (Lamborghini Super Trofeo Evo) a jezdec startující pod pseudonymem K.N. (Porsche GT3 Cup).

Pro Minibergera půjde letos v Carbonia Cupu o čtvrtý start. Představil se již v květnu na Slovakiaringu, při červencovém mosteckém podniku a také v září na Slovakiaringu. Všechny jeho dosavadní starty skončily ve třídě A9 vítězstvím. Zatímco do prvních dvou podniků nastoupil Miniberger s vozem KTM X-Bow GTX, před měsícem na Slovensku si odbylo svou závodní premiéru nové KTM X-Bow GT2. Tentokrát ale znovu půjde do akce GTX.

"Opět pojedeme s GTX. GT2 jsme totiž půjčili na závody GT2 European Series do Le Castellet," vysvětluje Miniberger volbu vozu.

Miniberger současně dodává, že mostecký autodrom patří mezi jeho oblíbené tratě: "Jsou zde zatáčky na srdce, také rychlé zatáčky, do kterých nemusíte moc brzdit i pomalé zatáčky. Je to tedy takový dobrý okruh na vyzkoušení nastavení," říká.


Další čtyři KTM

Tomáš Miniberger nebude jediným pilotem, který bude v neděli při posledním podniku Carbonia Cupu reprezentovat RTR projects. Ve třídě C5 totiž nastoupí s vozy KTM X-Bow RR také jeho týmoví kolegové Jan Mareček a Milan Sitnianský, kteří budou patřit mezi největší favority.

Kromě Marečka a Sitnianského budou součástí startovního pole třídy C5 ještě další dva jezdci s vozy KTM X-Bow RR. Pojedou totiž také Miroslav Šimon a Petr Koukola.

Při posledním podniku sezony budou mít všechny kategorie na programu jen jeden závod. A+, kam spadá třída A9, odstartuje od 15:05. "Céčkaři" se vydají do akce v 16:05.

Foto: Petr Frýba

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.