Pavlovcův návrat po dvou letech, Mareček znovu v GTX. RTR projects vysílá na další závod Carbonia Cupu dva vozy

Na Jana Marečka čeká další boj o nejvyšší příčky ve třídě A9, Sergej Pavlovec se po dvouleté pauze vrací na závodní okruhy. Stáj RTR projects má před sebou druhý letošní podnik Carbonia Cupu, který bude hostit Slovakiaring.

Pavlovec není v řadách stáje RTR projects žádným nováčkem. V minulosti usedal zejména do vozu KTM X-Bow GT4, za jehož volantem se podílel mimo jiné i na vítězstvích při závodech seriálu 24H Series ve třídě GT4. Naposledy si za tým zazávodil v roce 2021 při čtyřiadvacetihodinovce v Barceloně s modelem X-Bow GTX.

Téměř dvouletá pauza ale neznamená, že by běloruský rodák nebyl na návrat připraven: „Fyzicky jsem v pohodě. Sportoval jsem a udržoval se ve formě,“ říká.

Na Slovensku si Pavlovec zazávodí s vozem KTM X-Bow RR, ve kterém v minulosti zahajoval svou závodní kariéru. S ním bude bojovat o úspěch ve třídě C5, kde se proti němu postaví další dva soupeři s identickou technikou. Budou jimi Miroslav Šimon a Radim Havlík.

Své vystoupení si chce Pavlovec především užít: "Chci se potkat s týmem, s přáteli a se soupeři. Už jsem se s nimi dlouho neviděl. Cílem je zkrátka užít si jízdu s autem, se kterým jsem začínal svou závodní kariéru a opět nasát trochu závodní atmosféry," říká.

Mareček pokračuje ve sžívání

Barvy stáje RTR projects bude hájit také Jan Mareček. Pro něj půjde o druhý start za volantem vozu KTM X-Bow GTX. S ním si poprvé zazávodil v úvodu dubna v Mostě, kde nestačil pouze na Jense Mischkeho a v hodnocení třídy A9 obsadil druhou pozici.

Vítěz mosteckého závodu Mischke bude tentokrát chybět. I přesto ale musí Mareček počítat s tvrdou konkurencí. O body do třídy A9 totiž pojedou také Mario Drexler (Lotus), Oliver Michael (Porsche GT3), Boleslav Waszek (Lamborghini ST EVO) a také Pavel Sovička (Corvette Z06 GT).

Sovička je v táboře RTR projects dobře známý. Barvy týmu totiž letos hájí v seriálu ESET Cup, kde v úvodních dvou podnicích nastoupil za volantem vozu KTM X-Bow GTX. Zatímco v Oscherslebenu ovládl spolu s Petrem Lisou vytrvalostní závod třídy GTX, před necelými dvěma týdny na Hungaroringu dosáhli na druhé místo. V Maďarsku Sovička zazářil také dvěma stříbrnými výsledky ve sprintech.

Druhý podnik Carbonia Cupu je na programu v úterý. Každá kategorie odjede hned dva závody. Zatímco na Pavlovce čeká první měření sil nejprve ve 14:00 a poté v 16:00, Mareček bude závodit od 15:00 a od 17:00.

Foto: RTR projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.