RTR Projects čeká výzva v podobě Red Bull Ringu

RTR Projects čeká výzva v podobě Red Bull Ringu

Druhým podnikem pokračuje na rakouském Red Bull Ringu seriál X-BOW Battle, do kterého nastoupí, tak jako v Brně, Sergej Pavlovec a Tomáš Kwolek. Vedle

RTR Projects odstartuje sezónu dvanáctihodinovkou v Mugellu
Tým RTR Projects bojoval v Barceloně o vítězství, zradila jej však technika
Gravity-Charouz Racing veze z Moskvy tři umístění v TOP10

Druhým podnikem pokračuje na rakouském Red Bull Ringu seriál X-BOW Battle, do kterého nastoupí, tak jako v Brně, Sergej Pavlovec a Tomáš Kwolek. Vedle nich se v barvách českého týmu představí Tomáš Miniberger, Karel Bednář a Luděk Dostál.

V Rakousku již RTR Projects letos byl, když startoval v rámci seriálu 24H Series při závodě 12H Red Bull Ring. Poslední květnový víkend se na domácí půdě KTM uskuteční značkový pohár X-BOW Battle, jenž odstartoval před třemi týdny v Brně a pro český tým byl nutno podotknout velmi úspěšný.

„Dostat se na bednu ve Sprint GT4 závodech nebude na Red Bull Ringu vůbec jednoduché. Je tu spousta mladých, rychlých a motivovaných jezdců, kteří to určitě nedají zadarmo. Vzhledem ke složitosti s předjížděním na tomto malebném okruhu bude dle mého názoru rozhodovat hodně kvalifikace,“ pustil se do prognóz Sergej Pavlovec, který v Brně získal společně s Erikem Janišem první místo ve vytrvalostním závodě.

V kategorii Elite nastoupí do závodu Tomáš Kwolek, který si v Brně odbyl premiéru. „Na Red Bull Ringu pojedu úplně poprvé, a tak vedle tradiční fyzické přípravy jsem sledoval onboard videa, abych věděl, do čeho jdu. Už teď tu trať miluju! Chtěl bych se ve výsledcích o jedno, nebo dvě místa posunout výše,“ uvedl před odjezdem Kwolek. V kategorii Elite pojede také Karel Bednář, který v rámci vytrvalosti naskočí společně s Tomášem Minibergerem do vozu specifikace GT4.


„Jsem rád, že jsme tady v tak silné konkurenci šedesáti skvělých aut. Je to domácí okruh továrny KTM a je jasné, že všichni tu budou silní. My jsme využili domácího prostředí minule, ale neříkám, že teď vzdáme vše bez bojů. Naopak, chceme ukázat, jak silní jsme. Poprvé tu také nasazujeme druhý vůz GT4, takže práce je v týmu až nad hlavu,“ uvedl před víkendem Tomáš Miniberger, majitel a manažer českého týmu.

Tým RTR Projects nasazuje v Rakousku poprvé svého jezdce také v Rookies Cupu. Luděk Dostál má k dispozici kompletní coaching brněnského týmu. „Jelikož pro tuto kategorii zajišťuje auta přímo KTM, staráme se v uvozovkách jen o výchovu jezdce. Jedno z dvaceti KTM máme na celý rok a budeme v něm postupně střídat jezdce. Ten, který zajede nejlépe, dostane od našeho partnera, firmy Edox, hodinky,“ uvedl k novému projekt Tomáš Miniberger.

Závodní víkend startuje na Red Bull Ringu v pátek kvalifikacemi a prvními závody, které se odehrají na modernizovaném okruhu i v sobotu. Pro aktuální informace sledujte náš facebook profil.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0