RTR Projects vymění na Hockenheimringu jezdce. Pojede zkušená dvojice Janiš a Marioneck

Dva jezdci, kteří pro tým získali první místa na prestižních závodech. To je sestava, kterou nasadí do posledního podniku ADAC GT4 Germany česká stáj RTR Projects. Do kokpitu se posadí Erik Janiš, který u týmu působí mimo jiné jako kouč, a Lennart Marioneck, který v roce 2019 právě v ADAC GT4 Germany spolu s Janem Krabcem zvítězil.

Zkušení piloti nahradí juniorskou posádku Matěje Pavlíčka a Josefa Knoppa, kteří v šampionátu odjeli předchozích pět podniků. „Vzhledem k tomu, že Matěj nemohl jet už na Sachsenringu, jsme se rozhodli dát přednost tomu, že do závodu pošleme zkušenou dvojici, která nám pomůže nasbírat maximum dat a informací na další vývoj. To je pro nás v tuto chvíli priorita,“ vysvětluje majitel týmu Tomáš Miniberger.

Ve prospěch tohoto rozhodnutí hrají i čtvrteční testy, které závodnímu víkendu předcházejí. „Je to pro nás čas na trati navíc, který chceme využít na maximum,“ doplnil Miniberger.

Na tom, že za RTR Projects nebude startovat, se tým dohodl i s Josefem Knoppem, který před dvěma týdny s týmovým GT4 nastoupil právě na Hockenheimringu v závodu DTM Trophy a sobotní závod dokončil na čtrnáctém místě.

Jak pro Erika Janiše, tak pro Lennarta Marionecka půjde o první start od loňského roku. Zatímco Janiš si naposledy zazávodil loni v září při čtyřiadvacetihodinovce v Barceloně právě za RTR Projects, poslední Marioneckovo vystoupení se datuje k loňskému říjnu. Tehdy jel podnik Porsche Sprint Challenge Central Europe v Poznani. Oba jezdci si proto uvědomují, že je o víkendu nečeká nic lehkého.

"Je to finálový podnik, takže všichni soupeři jsou rozjetí. Mají za sebou už celý rok, zatímco já nastupuji do auta bez jakéhokoli testování. Naposledy jsem v něm seděl na jaře při předsezonních testech v Barceloně a Jerezu. Bude to tedy docela těžké, nicméně do víkendu jdu s maximálním respektem a pokorou. Samozřejmě se pokusím zajet co nejlepší výsledek, jsem ale nohama na zemi. Budu se snažit udělat pro tým maximum a přinést jak jezdecké, tak inženýrské zkušenosti, abychom co nejlépe vyladili auto a získali slušný výsledek. Děkuji týmu za vloženou důvěru a šanci naskočit do tohoto rozjetého šampionátu," říká Erik Janiš.

Podobně vyhlíží start na Hockenheimringu Lennart Marioneck. "Nebude to lehké, to je jasné. S GT4 jsem jel v jeho starší specifikaci, takže tento vůz je pro mě v podstatě nový. Budu se snažit co nejrychleji přizpůsobit. Budeme ale testovat už od čtvrtka a tým auto dobře zná. Proto věřím, že se rychle dostaneme do tempa. Moc se těším na to, že si s týmem znovu zazávodím. Spolupráci s nimi si vždy velmi užívám," dodal německý pilot.

Příznivé BoP i obavy z rovinek

Nedávné vystoupení při DTM Trophy, kde Josef Knopp dokázal zajet mimo jiné i třetí čas ve druhé kvalifikaci, není jedinou věcí, která dává týmu před víkendem důvod k optimismu. Do karet stáji hraje i příznivé BoP.

Lennart Marioneck ovšem přiznává, že má trochu obavy z dlouhé rovinky před vlásenkou Spitzkehre: "Rád tu závodím, rozhodně to ale není můj nejoblíbenější okruh. Takový Sachsenring například sedí našemu autu mnohem lépe. Tady očekávám, že se budeme trochu trápit na dlouhé rovince," říká.

Zatímco Janiš bude v ADAC GT4 Germany startovat za RTR Projects vůbec poprvé, Marionecka už tým do této série nasadil. Při druhé jízdě víkendu na Sachsenringu v roce 2019 dokonce spolu s Janem Krabcem zvítězil. Jedná se o dosud jediné prvenství brněnské stáje v této sérii. I Janiš už ale s RTR Projects dosáhl nejednoho úspěchu. Za zmínku stojí například rok 2019, kdy byl při dvacetičtyřhodinovce v Barceloně členem vítězné posádky ve třídě SP3.

Foto: RTR Projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.