RTR Projects odstartuje sezónu dvanáctihodinovkou v Mugellu

RTR Projects odstartuje sezónu dvanáctihodinovkou v Mugellu

Český tým RTR Projects čeká první závod letošní sezóny, a to na italském okruhu v Mugellu. Za volant speciálu KTM X-Bow GT4 usednou Sergej Pavlovec, M

RTR Projects slaví po Epilogu historický úspěch ve 24H Series
Tým RTR Projects bojoval v Barceloně o vítězství, zradila jej však technika
Erik Janiš a Gravity-Charouz Racing oslavili v Rakousku další podium

Český tým RTR Projects čeká první závod letošní sezóny, a to na italském okruhu v Mugellu. Za volant speciálu KTM X-Bow GT4 usednou Sergej Pavlovec, Milan Kodídek, Daniel Skalický a Tomáš Miniberger.

Druhým podnikem 24H Series je o nadcházejícím víkendu dvanáctihodinový závod v Mugellu. Tým RTR Projects v Dubaji nestartoval, a tak české kvarteto čeká letošní závodnický debut. Speciál KTM X-Bow GT4 prošel přes zimu kompletní repasí a přestavbou na nejnovější specifikaci 2017. Po testech, které proběhly na autodromu v Mostě, je tým připravený bojovat o pozice nevyšší v kategorii vozů GT4.

„Těším se, že si po dlouhé době opět užiju závodní atmosféru a naši týmovou spolupráci s partou lidí, se kterými se rád bavím nejen na závodech, ale také mimo okruh. Naším cílem je bojovat o ty nejvyšší pozice a já věřím, že se nám to díky usilovné práci podaří,“ řekl Sergej Pavlovec.

„Mugello. Co mě napadne? Těším se! Už jsem tam byl a končil závod, když jsem odstavil BMW s plameny z motoru na stanovišti, kde jsem doufal, že mají hasicí přístroj. A měli. Mugello 2017, RTR, KTM, Itálie, okruh, kopce, teplo, dlouhá pauza, parta, miluji předjíždění, těším se, rychlá a mrštná kočka, postupně rychle zrychlit, díky trpělivosti, a především pomoci od Erika, kluků, těším se, až se usadím po pár kolech a budu stříhat jedno kolo za druhým v slušných časech bez problémů na trati,“ rozpovídal se Milan Kodídek.

„Jsme zkušená a vyrovnaná posádka, takže předpokládám, že budeme bojovat o stupně vítězů. Teprve loni jsem poznal tuto trať naživo, když jsem ji do té doby znal pouze ze simulátorů. Popravdě mě naživo úplně nenadchla. Je to tu hodně úzké. Asi mám rád jiný typ okruhů. Ale je to světový okruh známý z MotoGP a pro všechny stejný,“ uvedl před odjezdem do Itálie Daniel Skalický.

„Miluji tuto trať a sdílené emoce při velkých vytrvalostních závodech, stejně jako zbylí jezdci. Fakt se na závod těším a věřím, že si ho užijeme. Pole GT4 je vždy hodně vyrovnané a závodí se celých 12 hodin. Pečlivě jsme se ale připravovali a pokud nás nepostihne nějaká technická lapálie, tak věřím i v dobrý výsledek,“ uvedl čtvrtý člen posádky Tomáš Miniberger.

Český tým v Mugellu doplní závodník Erik Janiš v pozici závodního inženýra. Olomoucký rodák je také na soupisce jezdců týmu RTR Projects pro případ, že by bylo třeba narychlo zaskočit.

Dvanáctihodinovka v Mugellu startuje v pátek 17. března ve 14 hodin. Dle klasického scénáře se po čtyřech hodinách jízdy přestane závodit a závod bude znovu odstartován v sobotu v deset dopoledne. Vítěz pak spatří šachovnicový praporek po osmnácté hodině.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0