RTR Projects pokračuje na vítězné vlně i v ESET Cupu

RTR Projects pokračuje na vítězné vlně i v ESET Cupu

Na konci července konečně odstartovala mezinárodní okruhová série ESET Cup. V rámci závodů vozů GT se na chorvatské trati v Grobniku představil také b

Lisa se zúčastní závodu 24 hodin Dubaj
Víkendový přehled: České fanoušky čeká nabitý program
Petr Lisa testoval LMP3: Splněný sen a odměna za 15 let práce

Na konci července konečně odstartovala mezinárodní okruhová série ESET Cup. V rámci závodů vozů GT se na chorvatské trati v Grobniku představil také brněnský tým, který si z místa dění odváží tři pódiová umístění.

Ve sprintových závodech ESET GT startoval s vozem KTM X-BOW GT4 zkušený Sergej Pavlovec. A konkurenci v kategorii vozů GT4 neměl snadnou. I přesto dokázal v obou kvalifikacích získat pole position. V sobotním závodě jej proměnil ve vítězství a v neděli vybojoval cenné druhé místo. „Povedlo se myslím úplně vše. Naše auto KTM X-BOW GT4 fungovalo perfektně a spolupráce s RTR je vždy nádherná. V prvním závodě jsem vyhrál v tom druhém vybojoval druhé místo. Je to pěkný ale náročný okruh. Určitě se uvidíme za necelý měsíc na Slovakia Ringu,“ zhodnotil závody Sergej Pavlovec.

V týmu RTR Projects vstupují na okruhovou scénu manželé Sajlerovi, ale to až od druhého podniku na Slovakia Ringu. V Chorvatsku je tak zaskočili v hodinové vytrvalosti Tomáš Miniberger a Petr Lisa. Po vítězství v kvalifikaci přišla první pozice také na konci hodinového závodu. „Tento závod nebyl v plánu, ale dostal jsem nabídku od Tomáše a kývl na ní. KTM pro mě nebylo nové auto, když jsem s ním startoval již loni v Barceloně. Ale byla ta trať pro mě byla nová. V tréninku jsem se ji učil, ale v kvalifikaci to už bylo myslím dobré. Naposledy jsem jel v Dubaji, kde to kvůli počasí nevyšlo, tak to beru jako takový rozjezd do sezóny,“ řekl Petr Lisa.

„Jsme rádi, že i v ESET Cupu roste obliba vozů GT3 a GT4. Organizátoři se navíc rozhodli využívat BoP dle šampionátu ADAC, což nám vyhovuje. Konkurence se na Grobniku sešla dobrá a myslím, že v ESET Cupu budeme pokračovat i nadále. Zatímco já s Petrem jsme tady zaskakovali, Sergej by měl sezónu ve sprintových závodech dojet. S výsledky na tomto těžkém, ale krásném okruhu, jsme samozřejmě spokojeni,“ uvedl k chorvatskému startu Tomáš Miniberger.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0