Domácí víkend pro X-Bow GTX: Každá chyba bude drahá, shodují se jezdci stáje RTR projects

Nasbírat další poháry v rámci třídy GTX a udělat další pokrok v jezdeckém vývoji Pavla Sovičky. To jsou cíle stáje RTR projects pro třetí letošní podnik ESET Cupu. Ten se uskuteční na Red Bull Ringu, tedy na domácí dráze vozu KTM X-Bow GTX.

Do rakouského víkendu nastoupí brněnská stáj se stejným složením jako při předchozích dvou víkendech. Za volantem vozu KTM X-Bow GTX se opět prostřídají Petr Lisa a Pavel Sovička. Stejné bude i jejich rozdělení do závodních jízd. Zatímco Sovička odjede oba sprinty sám, Lisa se k němu přidá ve vytrvalosti.

"Budeme pokračovat v tom, co jsme začali na Hungaroringu. Opět se budeme soustředit na to, aby Pavel strávil maximum času na trati," říká výkonný ředitel stáje Tomáš Fanta.

Ve třídě GTX se tým opět může těšit na početnou konkurenci: "V rámci našeho závodu pojede i rakouská série TCM. Podle startovní listiny by mělo jet čtyři nebo pět KTM X-Bow GTX, takže to pro nás budou krásné závody a zároveň možnost srovnat se s konkurenčními týmy včetně Razoonu. My budeme kromě přípravy našeho auta zajišťovat i podporu pro Janík Motorsport, který znovu nasadí své nové GTX," dodává Fanta.

Pro Pavla Sovičku půjde na Red Bull Ringu o vůbec první závodní start v kariéře. V minulosti už zde ale závodil na motorkách. "Musím říct, že na motorce pro mě šlo o velmi oblíbenou trať. Také jsem zde testoval s vozem Lotus Exige a dokázal jsem se dostat na časy, které poté nezajeli ani tovární jezdci Lotusu," těší se Sovička na rakouský víkend.

Současně si ale uvědomuje, že každé zaváhání ho zde přijde velmi draho. "Je to sice krátká trať a je lehké si ji zapamatovat, skládá se ale z náročných táhlých zatáček, po kterých následují dlouhé rovinky. Každá chyba je tu tedy znát," vysvětluje.

Vytrvalostní závod na tým čeká v sobotu podvečer. Oba sprinty jsou na programu v neděli.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.