Rusko zvažuje pořádání ePrix

Rusko zvažuje pořádání ePrix

Formule E by se mohla v budoucnu vrátit zpět do Ruska. Největší země světa totiž zvažuje pořádání ePrix na okruhu v Soči nebo v ulicích Petrohradu. Zp

Chovanec přezimuje v asijské F3
Knopp nebude pokračovat ve F4
Zamíří Stoffel Vandoorne do IndyCar?

Formule E by se mohla v budoucnu vrátit zpět do Ruska. Největší země světa totiž zvažuje pořádání ePrix na okruhu v Soči nebo v ulicích Petrohradu. Zpravodajské agentuře TASS to prozradil ruský vicepremiér Dmitrij Kozak.

Šampionát závodů elektrických formulí Formule E již v minulosti do Ruska zavítal. V historicky první sezoně této série 2014-2015 se totiž uskutečnila ePrix v ulicích Moskvy. Jednalo se o předposlední podnik sezony a z vítězství se tehdy radoval pozdější šampion Nelson Piquet Jr. před svým krajanem Lucasem Di Grassim. Jako třetí tehdy závod dokončil Nick Heidfeld s vozem stáje Venturi. Pro Němce se tehdy jednalo o první pódium ve Formuli E. Jednalo se tehdy o premiérovou a zároveň i derniérovou ruskou ePrix.

Podle slov ruského vicepremiéra Dmitrije Kozaka ovšem není návrat Formule E do Ruska ničím nereálným. Možnost pořádání ePrix je totiž znovu na stole. Velmi pravděpodobně by se ale již nekonala v ulicích hlavního města. Potenciálními lokalitami pro pořádání závodu jsou totiž Petrohrad spolu s okruhem v Soči.

“Moskva již závod Formule E pořádala. Konal se okolo Kremlu. Jsme připraveni tuto otázku znovu zvážit. Diskutovali jsme o tom s prezidentem FIA Jeanem Todtem a navrhli závod na autodromu v Soči. Tato závodní dráha je v souladu s požadavky Formule E a je integrována do městské infrastruktury. Zvažovali jsme rovněž možnost uspořádat závod v Petrohradě. Tato možnost je stále zvažována. Máme veliký zájem,” uvedl Kozak.

Uskutečnil-li by se závod na autodromu v Soči, jednalo by se o další případ, kdy by se závod Formule E nekonal v ulicích měst, jak bývá zvykem, nýbrž na klasickém závodním okruhu. V současnosti závodí Formule E na tradiční závodní trati pouze v Mexico City, byť i zde se jedná o upravenou verzi okruhu a nikoli o tu, na níž závodí například vozy Formule 1.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0