Rychlá kola v Lysé přilákala tisíce návštěvníků

Rychlá kola v Lysé přilákala tisíce návštěvníků

Přes šedesát exponátů závodních vozidel mohli koncem uplynulého týdne spatřit početné řady návštěvníků v Lysé nad Labem během tradiční specializované

9 ways beauty essentials can make you rich
Faro je zpět, unikátní výstava přináší také vzpomínku na Lukáše Hanžla
Christopher Höher převzal putovní pohár pro vítěze ESET L21 Formula

Přes šedesát exponátů závodních vozidel mohli koncem uplynulého týdne spatřit početné řady návštěvníků v Lysé nad Labem během tradiční specializované výstavy závodních aut a motocyklů Rychlá kola. Samostatná expozice byla věnována motocyklové Šestidenní, jejíž první ročník se uskutečnil v Anglii právě před sto lety. Přehlídku vzácných strojů endura dotvářela expozice dobového oblečení i cen získané našimi soutěžními jezdci, včetně té nejvýznamnější, Světové trofeje… Velmi početně byla zastoupena technika pro plochou dráhu, motokros, trial a supermoto.

Tým Křenek Motorsport se na výstavě prezentoval hned v několika sportovních odvětvích.

Asi největším lákadlem byla prezentace vozů BMW 320 si, se kterými jezdci Petr Fulín a Michal Matějovský v letošním roce vybojovali 1. a 5. místo v seriálu FIA ETCC 2013. Petr Fulín si připravil pro návštěvníky výstavy jízdy na oblíbeném závodním trenažeru a také autogramiády, během kterých se s příznivci automobilového sportu podělil a své zážitky z letošní úspěšné sezóny.

Michal Matějovský se v době konání výstavy musel věnovat studijním povinnostem spojeným se studiem na další vysoké škole, ale ani jeho fanoušci o podpisy během autogramiády nepřišli… Michal podepsal společné týmové plakáty ještě před začátkem výstavy a během sobotních a neděleních autogramiád svůj podpis pak připojil i Petr Fulín.

V Lysé byla přítomna také v současnosti nejrychlejší česká okruhová závodnice Gabriela Jílková, která v letošním roce startovala sporadicky s dvoulitrovou formulí Renault v závodech MMČR, ESET V4 Cupu a rakouské Remus Formula Renault. Vedle formule Gabriely Jílkové byla vystavena také formule Gloria C8F nedávno tragicky zesnulého jezdce týmu Lukáše Hanžla, jehož památku mohli návštěvníci vzpomenout a uctít také díky přítomným fotografiím a pohárům.

Pořadatelskou činnost pak prezentoval závodní vůz Renaul Clio Sport mělnického závodníka Tomáše Pekaře. Ten s tímto vozem letos vybojoval titul vicemistra v pohárovém klání Renault Clio Cup Bohemia, jehož promotérem je Křenek Motorsport (www.cliocup.cz).

PR
foto: Karel Hrnčíř

_mg_0011 File_013 File_070

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0