Šafář dokončil kvalifikační závod jako čtrnáctý

Šafář dokončil kvalifikační závod jako čtrnáctý

Václav Šafář obsadil v rámci FIA Motorsport Games ve Vallelunze 14. místo v kvalifikačním závodě F4. V pátečních volných trénincích

Šáfář na FIA Motorsport Games nakonec jedenáctý
Knopp bude závodit v ADAC F4 a v emirátech
Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo

Václav Šafář obsadil v rámci FIA Motorsport Games ve Vallelunze 14. místo v kvalifikačním závodě F4.

V pátečních volných trénincích F4 se český reprezentant Václav Šafář pohyboval ve druhé desítce. Zatímco v prvním tréninkovém klání se umístil na 16. příčce, ve druhých zkušebních jízdách si o jedno místo polepšil a byla z toho 15. pozice. A v podobném trendu pokračoval český závodník také v sobotu.

Během ní čekala na startovní pole F4 nejprve kvalifikace, která ovšem pro piloty rozhodně nepředstavovala procházku růžovou zahradou. Uskutečnila se totiž na osychající trati a z toho důvodu tedy byli diváci svědky velkého množství jezdeckých chyb, které vyústily hned ve čtveřici přerušení červenými vlajkami. Václavu Šafářovi se oproti druhému pátečnímu volnému tréninku opět podařilo vyskočit nahoru o další příčku a skončil 14. Po penalizacích soupeřů mu ovšem na startovním roštu kvalifikačního závodu nakonec patřilo 11. místo.

O umístění v blízkosti nejlepší desítky ale Václav bohužel přišel hned v úvodu, kdy se propadl na 16. příčku. Brzy se však posunul alespoň na 15. pozici. První kola ale přinesly dramatické situace jako například havárii japonského závodníka Kazuta Kotaky nebo hodiny Mohammeda Al Nusifa z Kuvajtu, které měly za následek výjezd zpomalovacího vozu.

Poté, co byl závod restartován, se Šafářovi nejprve podařilo předjet Jaspera Thonga z Malajsie a poté mu pomohla i penalizace průjezdu boxy pro Brazilce Joaa Rosateho, který byl potrestán za chybné postavení na startovním roštu. To znamenalo jeho posun na 13. příčku.

Pod šachovnicovým praporkem byl ale nakonec odmávnut na 14. pozici. Čtyři a půl minuty před vypršením časového limitu totiž ztratil příčku ve prospěch Mariana Pirese startujícího v barvách Portugalska.

Jako první proťal cílovou pásku Andrea Rosso z Itálie. Po skončení závodu byl však potrestán dvěma sekundami za předjetí Ida Cohena pod žlutými vlajkami, což jej odsunulo ve výsledkové listině na druhou příčku a na nejvyšší stupeň dostalo právě jeho izraelského oponenta. Třetí místo obsadil Němec Niklas Krütten.

kompletní výsledky kvalifikačního závodu

Hlavní závod víkendu odstartuje v neděli v 11:40.

titulní fotografie: SRO / Dirk Bogaerts Photography

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0