Po dvou letech ve F4. Šafář se těší na souboj s Riegerem

Po dvou letech se Václav Šafář vrátí během posledního letošního podniku Carbonia Cupu do monopostu F4. Naděje na celkové vítězství si sice jezdec stáje GT2 Motorsportu nedělá, věří však, že si může dobře zabojovat s Honzou Riegerem s Formulí Gloria.

Svůj dosud poslední start si sice Šafář připsal před měsícem při závěrečném podniku ESET Cupu na Automotodromu Brno, tehdy ale řídil Formuli Master. Do monopostu F4 usedne poprvé po dvou letech. Jeho poslední start s tímto vozem se odehrál v roce 2020, shodou okolností také při posledním podniku Carbonia Cupu v Mostě.

"Od té doby jsem s touto formulí nezávodil, jenom jsem s ní odjel nějaké testy. Před tímto víkendem jsem nikde netestoval, nedávno jsme ale auto pronajímali na testy a víme, že je připraveno," říká Šafář.

V kategorii D5 bude mít Šafář v neděli celkem čtyři soupeře. S monopostem F4 totiž nastoupí také Frank Thalmann, Ralf Bürger, Ralf Gläser a Jakub Karas. Soustředit se ale bude zejména na umístění v celkovém pořadí skupiny D.

"Spíše než na kategorii se budeme koukat na absolutní pořadí. Je samozřejmě těžké závodit s formulemi Renault, takže na celkové vítězství si velké naděje neděláme. Vždy jsme ale byli schopni závodit s Honzou Riegerem. Ten má sice Glorii, časově jsou ale naše formule vyrovnané. Vždy dojedeme jen těsně za sebou nebo v pár vteřinách," prozradil Šafář své ambice.

Šafář je jedním z jezdců, pro které je mostecký okruh takřka domácí. Přiznává ale, že o úplně nejoblíbenější trať u něj nejde.

"Mám raději rychlejší okruhy jako Brno nebo Slovakiaring. Jelikož ale bydlíme patnáct kilometrů od Mostu, tak tu mám najeto více než na kterékoli jiné trati. Most sice není má nejoblíbenější trať, i tak se mi ale líbí a také se mi na ní jezdí dobře," dodává.

Připomeňme, že Šafář se tento víkend vrací do kategorie, ve které zažil nevjýraznější období své kariéry. V rámci F4 totiž odjel také jeden podnik v německém a italském šampionátu. V italské F4 se na dráze potkal mimo jiné i se současným pilotem Haasu ve F1 Mickem Schumacherem. V kategorii F4 Šafář rovněž reprezentoval Českou republiku při FIA Motorsport Games v roce 2019.

Foto: Václav Šafář via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.