Úspěšný návrat do F4. Šafář vyhrál při finále Carbonia Cupu kategorii, získal i celkovou bednu

První místo v kategorii D5, třetí pozice celkově. Jezdec stáje GT2 Motorsport Václav Šafář zažil při závěrečném podniku letošní sezony Carbonia Cupu na Autodromu Most vydařený návrat do monopostu F4. S ním si zazávodil po dvouleté pauze.

Za dobrým výsledkem vykročil bývalý pilot italské a německé F4 či účastník FIA Motorsport Games už v kvalifikaci. V ní zajel celkový třetí čas a v klasifikaci D5 zvítězil. Úvod závodu ale pro něj nebyl zrovna ideální.

"Po startu mě předjeli dvě Formule Renault a já se tak propadl na páté místo. Oba tyto vozy sice měly vyšší výkon, v zatáčkách to ale tito jezdci tolik nepodrželi a já se tak před ně dokázal dostat zpět," vrací se Šafář k souboji s papírově silnějšími monoposty v prvních kolech závodu.

Poté, co oba Renaulty zdolal, se tak pilot stáje GT2 Motorsport vrátil na třetí místo. Před ním se nacházel Honza Rieger s vozem Gloria C8F. Pravě s tímto pilotem Šafář při svých předchozích startech v Carbonia Cupu často sváděl souboje. Tentokrát ale kvůli ztrátě nabrané v úvodu něco takového nebylo možné.

"Než jsem se dostal před Renaulty, tak už si Honza vybudoval takový náskok, který už se mi nepodařilo stáhnout. Honza mi malinko poodjížděl. Pak se to sice zamíchalo, když jsme začali předjíždět jezdce o kolo zpět, ale napřímo jsme si s Honzou nezazávodili. Kličkovat mezi jezdci zleva doprava pří předjíždění okolo zpět byl ale adrenalin" dodává Šafář, který čelil v Mostě konkurenci 26 jezdců.

Šafář tak cílem projel jako celkově třetí. Kromě Riegera nestačil ještě také na Jana Wagenknechta s monopostem Formule Renault, který dominoval už od startu.

Foto: Václav Šafář via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.