Šáfář na FIA Motorsport Games nakonec jedenáctý

Šáfář na FIA Motorsport Games nakonec jedenáctý

Václav Šafář se v konečných výsledcích hlavního závodu F4 na FIA Motorsport Games ve Vallelunze nakonec umístil jako 11. K posunu mu pomohl

Beckhäuser ukončil Brajnikovu vítěznou sérii
Formule 4 láká Čechy
Když se nedaří, co se dařit má aneb Nejdrsnější havárie z víkendu 8

Václav Šafář se v konečných výsledcích hlavního závodu F4 na FIA Motorsport Games ve Vallelunze nakonec umístil jako 11. K posunu mu pomohla penalizace Ida Cohena.

Na závodní dráze vybojoval Václav Šafář v nedělním hlavním závodě F4 12. místo, na které se posunul po startu ze 14. příčky. S tímto výsledkem se ale nakonec s premiérovým ročníkem FIA Motorsport Games neloučil.

Po skončení závodu totiž ještě do konečné podoby výsledků zasáhli sportovní komisaři, kteří se rozhodli potrestat pětisekundovou penalizací původně osmého Ida Cohena. Zatímco Izraelec následkem této penalizace poklesl na 13. místo, náš reprezentant putoval v pořadí opačným směrem a z Vallelunzy si nakonec odvezl 11. pozici.

S výjimkou Šafáře těžili z Cohenova potrestání také Ir Lucca Allen (8.), brazilský závodník João Rosate (9.), Mohammed Al Nusif z Kuvajtu (10.) a rovněž Portugalec Mariano Pires (12.).

kompletní výsledky hlavního závodu

titulní fotografie: SRO/Dirk Bogaerts Photography

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0