Šafář se vrací do ESET Cupu

Šafář se vrací do ESET Cupu

Během podniku v Brně budeme svědky návratu Václava Šafáře do ESET Cupu. Český jezdec nastoupí s monopostem Dallara 314 Teamu Hoffmann.

Šafář: Na Hockenheimring se vrátíme
Šafáře na Slovensku zastavila porucha motoru
Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo

Třetí podnik letošní sezony ESET Cupu, který se uskuteční během nadcházejícího víkendu na Masarykově okruhu v Brně, přinese jeden návrat. Svůj první start po více než roce totiž absolvuje v tomto šampionátu Václav Šafář. Český závodník se zúčastní kategorie F3. Nastoupí s vozem Dallara 314 stáje Team Hoffmann. A rozhodně nehodlá být jenom do počtu.

„Je to téměř první větší závod po necelém roce. Tehdy jsem startoval na FIA Motorsport Games. Cíl je jako vždy stejný – vyhrát. Jak na tom ale rychlostně budeme, uvidíme po volných trénincích. Jedeme poprvé u nového týmu, takže musíme vyladit nastavení auta a po delší přestávce se musím pořádně dostat do tempa,“ řekl Šafář.

Naposledy se Šafář v ESET Cupu ukázal loni během úvodního podniku na Hungaroringu. Závodil v kategorii F4 za GT2 Motorsport a v obou víkendových závodech se radoval z triumfu.

I formuli 3 už si ale v ESET Cupu vyzkoušel. Stalo se tak před dvěma lety právě na Masarykově okruhu a rozhodně si nevedl špatně. V obou závodech totiž získal stříbro, když jak v sobotu, tak v neděli byl nad jeho síly pouze Sandro Zeller. A se Švýcarem bude moci poměřit síly znovu. I Zellerovo jméno totiž bude ve startovní listině F3 figurovat.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0