Šafář si v neděli polepšil o dvě místa

Šafář si v neděli polepšil o dvě místa

Václav Šafář dokončil hlavní závod F4 na FIA Motorsport Games ve Vallelunze jako dvanáctý. Sobotní kvalifikační závod F4 skončil pro českého repre

Brajnik a Beckhäuser se stávají šampiony
Když se nedaří, co se dařit má aneb Nejdrsnější havárie z víkendu 8
Knopp bude závodit v ADAC F4 a v emirátech

Václav Šafář dokončil hlavní závod F4 na FIA Motorsport Games ve Vallelunze jako dvanáctý.

Sobotní kvalifikační závod F4 skončil pro českého reprezentanta Václava Šafáře 14. místem. V hlavním klání této kategorie na něj tedy čekal start ze sedmé řady.

Podobně jako o den dříve se ale ani v neděli Vaškovi úvodní momenty závodu, který se konal na osychající trati, zrovna dvakrát nevyvedly. Po prvním kole totiž zaznamenal propad na 16. příčku.

V rané fázi závodu potkal Václava Šafáře propad pořadím.
foto: SRO/Kevin Pecks-1VIER

Zhruba po deseti minutách se ovšem dokázal na svou startovní pozici vrátit. Nejprve totiž vytěžil z potíží ruského reprezentanta Pavla Bulantseva a následně mu pomohla rovněž návštěva mechaniků Maltheho Jakobsena z Dánska.

Úvod závěrečné desetiminutovky navíc přinesl Šafářovi posun o další dvě pozice, když se dostal před Portugalce Mariana Pirese a také před belgický monopost pilotovaný Nicolasem Baertem. Ten totiž havaroval a zapříčinil tak výjezd zpomalovacího vozu.

Nicolas Baert šachovnicový praporek hlavního závodu nespatřil.
foto: SRO/Dirk Bogaerts Photography

Radost ale dělal český reprezentant svým fanouškům i po restartu. Smlsnul si totiž také na Joau Rosatem z Brazílie a najednou figuroval pouze jednu příčku za branami elitní desítky.

Na této pozici ale bohužel až do konce nevydržel. Zanedlouho se před něj totiž jednak vrátil Rosate, ale rovněž byl překonán Kuvajťanem Mohammedem Al Nusifem.

V cíli z toho však nakonec byla 12. příčka. Tu převzal do svých rukou poté, co si v posledním kole udělal výlet mimo trať Kazuto Kotaka z Japonska.

Pro zlatou medaili si dojel domácí Andrea Rosso. Itala doplnili na medailových příčkách druhý Niklas Krütten s Williamem Alatalem, který obsadil třetí příčku. Vítěz kvalifikačního závodu Ido Cohen se tentokrát musel spokojit s osmým místem a Apeninský poloostrov tak opouštěl bez medaile.

kompletní výsledky hlavního závodu F4

titulní fotografie: SRO/ Dirk Bogaerts Photography

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0