Salač je po testech plný nadšení

Salač je po testech plný nadšení

U Filipa Salače panuje po předsezonních testech Moto3 v Jerezu dobrá nálada.

Salač v kvalifikaci na páteční formu nenavázal
Salač zaznamenal čtvrtý nejlepší český výsledek ve VC Kataru
FILIP SALAČ V PŘÍŠTÍ SEZÓNĚ S ČESKÝM TÝMEM V JUNIORSKÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA MOTO3

Od středy do pátku se na okruhu v Jerezu konaly předsezonní testy nižších tříd Mistrovství světa silničních motocyklů – Moto2 a Moto3. V Andalusii se objevil i český závodník Filip Salač, kterého letos uvidíme závodit na motocyklu Honda stáje Rivacold Snipers.

Během všech tří testovacích dnů se osmnáctiletý jezdec dokázal umístit v nejlepší desítce. Zatímco ve středu zaznamenal devátý nejrychlejší čas, ve čtvrtek z toho byla 10. pozice a během pátečních jízd se vrátil zpět na devátou příčku. Předposlední místo v elitní desítce mu patřilo také v souhrnných výsledcích tohoto testu, který rodák z Mladé Boleslavi hodnotil velmi pozitivně.

Salač zajel devátý nejrychlejší čas testů v Jerezu

„Mám velkou radost. Nečekal jsem totiž, že ihned poté, co usednu na Hondu, se budu pohybovat tak vysoko. Po celé tři dny se mi navíc dařilo zajíždět časy bez pomoci větrného pytle od soupeřů, což je na tom všem nejpozitivnější,“ uvedl bývalý jezdec týmu PrüstelGP, který se navíc během testů musel vypořádat s chřipkou.

„Odpolední jízdy jsem vynechával, protože jsem se kvůli chřipce necítil dobře. Přesto se mi ale podařilo zajet velice slušný čas a tým byl více než překvapen. Nepamatuji si na den, kdybych si jízdu takto užíval. Když jedete rychle, motocykl funguje a vy se pohybujete na předních pozicích, je to ten nejlepší pocit. Myslím si, že máme nakročeno na slušnou sezonu.“

V akci se Filip znovu ukáže od pátku 28. února do pondělí 2. března, kdy bude nejslabší kubatura testovat na okruhu Losail v Kataru. Trať v blízkosti Dauhá bude hostit také úvodní podnik sezony, který se uskuteční 6.-8. března.

zdroj titulní fotografie: Oficiální facebooková stránka Filipa Salače

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0