Salač na domácí půdě body nevybojoval

Salač na domácí půdě body nevybojoval

Filipu Salačovi Velká cena České republiky na Automotodromu Brno body nepřinesla. Do cíle závodu kategorie Moto3 dojel až jako dvacátý pátý.

Salač si znovu zazávodí až v Argentině
Král okruhovým králem sezony 2019
Salač odstartuje do prvního závodu sezony dvacátý

Velkou cenou České republiky na Masarykově okruhu v Brně pokračoval tento víkend letošní ročník Mistrovství světa silničních motocyklů. Domácí fanoušci mohli u televizních obrazovek držet palce účastníkovi kategorie Moto3 Filipu Salačovi.

Sezonu 2020 zahájil mladoboleslavský rodák osmým místem v březnové Velké ceně Kataru. Po skončení koronavirové přestávky se mu již ale tolik nevedlo. Ani v jednom ze závodů v Jerezu totiž šachovnicovou vlajku nespatřil. A smůlu se mu nepodařilo prolomit ani v Brně.

Pro Salače nebyl příliš šťastný již pátek, kdy byly na programu úvodní dva volné tréninky. Zatímco v prvním zajel dvacátý čas, ve druhém obsadil 21. příčku.

Ani sobotní třetí volný trénink zvrat nepřinesl. Filip skončil na 26. místě a v kombinovaných výsledcích volných tréninků se umístil dokonce až na 29. pozici. To znamenalo, že se musel účastnit první kvalifikace.

A v ní se mu mezi nejlepším kvartetem, které postupovalo do rozhodujícího druhého kvalifikačního segmentu, umístit nepodařilo. Jezdec stáje Rivacold Snipers zaznamenal šestý nejrychlejší čas a pro start nedělního závodu si vyjel 20. místo.

Ještě před samotným závodem se v neděli uskutečnil ranní warm-up. I ten ale pro Filipa skončil až 28. pozicí. Náročný víkend poté završil závodem, do jehož cíle dorazil jako poslední klasifikovaný na 25. příčce. Po dojezdu uvedl, že jej trápily potíže s brzdami.

V akci uvidíme Salače také během nadcházejících dvou víkendů. Představí se na Red Bull Ringu. Nejprve se tak stane v rámci Velké ceny Rakouska, poté v rámci Velké ceny Štýrska.

Výsledky závodu Moto3: 1. Dennis Foggia (Itálie, Leopard Racing, Honda), 2. Albert Arenas (Španělsko, Gaviota Aspar Team, KTM) +0,205, 3. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) +0,251… 25. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +47,046.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Albert Arenas (Španělsko, Gaviota Aspar Team, KTM) 70 bodů, 2. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) 52 bodů, 3. John McPhee (Velká Británie, Petronas Sprinta Racing, Honda) 51 bodů… 19. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 8 bodů.

Titulní fotografie: Automotodrom Brno

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0