Salač odstartuje v neděli ze čtrnáctého místa

Salač odstartuje v neděli ze čtrnáctého místa

Účastník kategorie Moto3 Filip Salač zahájí Velkou cenu Emilia Romagna ze sedmé řady. V kvalifikaci totiž obsadil 14. místo.

Salač si z Francie odváží čtyři body
Salač na domácí půdě body nevybojoval
Salač odstartuje do prvního závodu sezony dvacátý

Tento víkend pokračuje dalším podnikem letošní sezona Mistrovství světa silničních motocyklů. Stejně jako před týdnem se bude závodit na Okruhu Marca Simoncelliho v Misanu. Tentokrát ovšem ne v rámci Velké ceny San Marina. Klání nese název Velká cena Emilia Romagna.

V kategorii Moto3 se během pátečních volných tréninků prezentoval slibnou rychlostí Filip Salač. V prvním tréninku zajel český jezdec sedmý čas. Ve druhém si pak ještě o jednu pozici polepšil a skončil šestý.

V sobotu ale jezdec Rivacold Snipers Teamu na tuto formu nenavázal. Smůlu měl už ve třetím volném tréninku. Během něj jej totiž potkal pád a s časem 1:42,142 obsadil až 17. příčku. A jelikož většina jeho soupeřů dokázala zrychlit a Filip nikoliv, propadl se v kombinovaných výsledcích volných tréninků až na 18. příčku. To znamenalo, že se musel zúčastnit první části kvalifikace.

Z ní se ale dokázal do druhého segmentu probojovat. Zajel totiž čas v hodnotě 1:42,421 a tento výkon stačil na poslední postupovou čtvrtou příčku.

Mezi nejlepší osmnáctkou poté skončil mladoboleslavský rodák po zajetí času 1:42,460 jako čtrnáctý. Na startovním roštu nedělního závodu tak bude stát v sedmé řadě.

Po skončení kvalifikace Filip prozradil, že jeho výkon ve druhé kvalifikaci byl ovlivněn technickými problémy. Pro závod si ale věří.

„Dnes to pro mě byl hodně bolestivý den. Ve třetím volném tréninku jsem měl hodně velký pád. Při výjezdu do druhé kvalifikace mi praskla kapota a vypadlo sání. Takže motorka vůbec nejela. Uvidíme zítra. Myslím, že rychlý jsem tento víkend dost. Na startu to bude čtrnácté místo. Díky za podporu,“ uvedl Salač po skončení kvalifikace na svém Facebooku.

Závod startuje v 11:00. Ještě předtím ale Moto3 absolvuje warm-up. Ten je na programu od 8:20.

Výsledky kvalifikace: 1. Raúl Fernández (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 1:41,705, 2. Tony Arbolino (Itálie, Rivacold Snipers Team, Honda) 1:41,793, 3. Andrea Migno (Itálie, SKY Racing Team VR46, KTM) 1:41,797… 14. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 1:42,460.

Titulní fotografie: Snipers Team

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0