Salač se o víkendu vrátil na body

Filip Salač si o víkendu během Velké ceny Teruelu připsal tři body. V závodě Moto3 skončil třináctý.

Salač zaznamenal čtvrtý nejlepší český výsledek ve VC Kataru
Salač odstartuje do prvního závodu sezony dvacátý
Salač si znovu zazávodí až v Argentině

Během minulého víkendu pokračoval letošní ročník Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů. Stejně jako o týden dříve se závodilo na okruhu Motorland Aragón, tentokrát ovšem ne v rámci Velké ceny Aragónie, ale Velké ceny Teruelu.

Pro účastníka kategorie Moto3 Filipa Salače první letošní podnik na tomto okruhu bodovaným výsledkem neskončil. Do cíle dojel šestnáctý. Po Velké ceně Teruelu ale mohl být spokojenější.

Víkend začal pro Filipa sedmnáctým nejrychlejším časem v prvním pátečním volném tréninku. Ve druhém tréninku si pak polepšil na osmou příčku.

Přímý postup do druhé části kvalifikace si ale nakonec nezajistil. Ve třetím tréninkovém klání, které se konalo v sobotu, totiž skončil devatenáctý a v kombinovaných výsledcích volných tréninků se propadl na 22. místo. Ve druhém kvalifikačním segmentu jsme ho ovšem přesto viděli. V první části totiž zajel nejrychlejší čas. V rozhodující fázi si pak pro start závodu vyjel jedenáctý čas.

Filip Salač odstartoval do Velké ceny Teruelu jako jedenáctý. Foto: Rivacold Snipers

Neděle začala pro mladoboleslavského rodáka velmi slibně. V ranním warm-upu totiž nestačil pouze na svého týmového kolegu u stáje Rivacold Snipers Tonyho Arbolina a obsadil druhou pozici. V závodě z toho sice umístění mezi nejlepší trojicí již nebylo, Salač se však mohl radovat alespoň z rozšíření svého bodového konta. Dojel třináctý a získal tři body.

I další závod letošního ročníku Mistrovství světa silničních motocyklů se uskuteční ve Španělsku. Pojede se osmého listopadu ve Valencii jako Velká cena Evropy.

Výsledky závodu Moto3 v rámci Velké ceny Teruelu: 1. Jaume Masiá (Španělsko, Leopard Racing, Honda), 2. Ajumu Sasaki (Japonsko, Red Bull KTM Tech 3, KTM) +0,051, 3. Kaito Toba (Japonsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) +0,152… 13. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +2,520.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Albert Arenas (Španělsko, Solunion Aspar Team Moto3, KTM) 157 bodů, 2. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) 138 bodů, Celestino Vietti (Itálie, SKY Racing Team VR46, KTM) 137 bodů… 21. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 23 bodů.

Titulní fotografie: Filip Salač/Facebook