Salač se vrátí do sedla nejdříve v červenci

Salač se vrátí do sedla nejdříve v červenci

Návrat Filipa Salače za řídítka se uskuteční nejdříve během červencového závodu ve Finsku. Odložen byl totiž i podnik MS silničních motocyklů v Assenu.

Kout byl v Assenu nejrychlejší v tréninku
Kout vyhrál European Superkart Series
Adam Kout i bez trojky pátý

Ani 28. červen nebude dnem, kdy se účastník Mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto3 Filip Salač objeví poprvé od březnové VC Kataru na závodní dráze. Závod v nizozemském Assenu, který se měl v uvedeném termínu odjet, se totiž přidává na seznam odložených klání. Přesunut bude buďto na podzim, nebo se letos neuskuteční vůbec.

Salač zahájil sezonu osmým místem

„Opatření, která nedávno oznámila vláda, bohužel znamenají, že bude 90. ročník závodu TT Assen přeložen na podzim nebo až do příští sezony. S organizátorem (MotoGP – pozn. red.) Dorna Sports o tom jednáme. Vstupenky, které již byly zakoupeny, zůstanou platné. Organizace TT Circuit Assen je samozřejmě hodně zklamaná, navzdory tomu ale plně podporujeme rozhodnutí vlády. Zdraví fanoušků a všech zúčastněných stran představuje naši nejvyšší prioritu. Zůstaňte v bezpečí a doufáme, že vás na TT Circuit Assen brzy uvidíme,“ uvedli pořadatelé.

Nejbližším naplánovaným podnikem je tedy v současném okamžiku Velká cena Finska na okruhu Kymi Ring, kde by se mělo jet vůbec poprvé. Výkonný ředitel Dorny Carmelo Ezpeleta se ale dříve nechal slyšet, že se tento závod letos s největší pravděpodobností neuskuteční, neboť trať nemohla být uprostřed současné krize schválena. Po Finsku je další na řadě Velká cena České republiky v Brně, která je na programu 9. srpna.

titulní fotografie: Snipers Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0