Salačův start v Malajsii ohrožen. Po pádu v kvalifikaci nemůže hýbat prsty

Zda se na start nedělního závodu Moto2 na okruhu Sepang postaví i Filip Salač, zatím není stoprocentní. Jezdec stáje Gresini si při pádu v kvalifikaci pohmoždil prsteníček a prostředníček levé ruky. Nyní s nimi nemůže hýbat a o jeho startu rozhodnou až nedělní vyšetření.

„Ve druhé kvalifikaci jsem měl pád hned v prvním kole. Při pádu jsem se snažil držet motorku, která se přetočila a zůstala mi zaseknutá ruka mezi řídítky a spojkou,“ popisuje český jezdec své trable.

Rodák z Mladé Boleslavi rovněž přiznává, že pokud by na tom byl zítra stejně jako dnes, nastoupit by nemohl: „Zlomeného tam podle rentgenu nic není, ale nemohu pořádně hýbat s prsty, tak uvidíme, jak mi bude zítra a zda bude schopen jet závod. Hodně to bolí a zatím nejsem schopen udržet řídítka,“ dodal.

Pokud by Salač do závodu vyrazil, patřilo by mu na roštu osmnácté místo. Právě tuto pozici totiž obsadil ve druhé kvalifikaci, kde po své nehodě jako jediný nezajel měřené kolo.

Na osmnácté místo se Salač nadřel o něco více než v předchozích víkendech. Jelikož skončil v kombinovaných tréninkových výsledcích na 15. místě, musel se nejprve zúčastnit první části kvalifikace a v ní zabojovat o postup. Toho nakonec dosáhl. Obsadil totiž druhé místo o pouze 67 tisícin za Joem Robertsem.

Letošní vystoupení je Salačovým prvním na okruhu Sepang od roku 2019. Tehdy zde startoval vůbec poprvé a podařilo se mu vybojovat tři body. Po startu z 26. pozice se v závodě třídy Moto3 propracoval až na třináctou.

Do víkendu vstupuje Salač jako dvacátý muž průběžného pořadí. Na kontě má 20 bodů. Jeho nejlepším letošním výsledkem je druhé místo z deštivé Velké ceny Thajska, kde se kvůli předčasnému konci udělovaly pouze poloviční body.

Foto: Gresini Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.