Salač si znovu zazávodí až v Argentině

Filip Salač se opět ukáže na závodní dráze až v polovině dubna v Argentině. Podnik v Austinu byl totiž kvůli koronaviru odložen.

Trápení Jakuba Kornfeila pokračuje
FIA WEC: Pomalejší Audi porazilo rychlejší Toyotu
ALMS: Sedmý triumf pro Luhra a Grafa, Corvetta znovu první

Druhý závod letošní sezony Moto3 měl Filip Salač původně absolvovat 5. dubna na okruhu COTA v americkém Austinu. Nakonec tomu ale bude trochu jinak. Ani texaské klání se totiž kvůli koronaviru v originálním termínu neodjede a český závodník se tak na dráze znovu ukáže až 19. dubna. V tomto datu se bude závodit na okruhu v argentinském Termas de Rio Hondo.

Toto rozhodnutí ovšem neznamená, že by se závodníci letos do Austinu nepodívali. Velká cena by se měla uskutečnit v náhradním termínu, kterým je 15. listopad, jakožto v pořadí předposlední závod sezony. Do Spojených států amerických se šampionát vydá pouhý týden před finálovou bitvou, kterou bude tradičně hostit španělská Valencie.

Jedná se již o třetí zásah do letošního kalendáře. Ještě před změnou data konání závodu v Austinu totiž došlo ke zrušení závodu královské kubatury MotoGP během úvodního podniku v Kataru a z předposledního březnového víkendu na 4. října byla přeložena také Velká cena Thajska, která měla původně hostit druhé dějství sezony 2020.

titulní fotografie: Snipers Team