Salač skončil ve Velké ceně Evropy devátý

Filipu Salačovi přinesl závod třídy Moto3 v rámci Velké ceny Evropy sedm bodů. Jezdec stáje Rivacold Snipers projel cílem jako devátý.

Salač v kvalifikaci na páteční formu nenavázal
Salač začne ve Valencii z páté řady
Salač je po testech plný nadšení

Letošní sezona Mistrovství světa silničních motocyklů měla v neděli na programu třetí závod od konce. Jeho dějištěm byl okruh Ricarda Torma ve španělské Valencii, kde se závodilo pod hlavičkou Velké ceny Evropy.

Filip Salač zaznamenal během soboty v kvalifikaci třídy Moto3 patnáctý nejrychlejší čas. Závod tak zahajoval z páté řady. Během něj si ale dokázal oproti své startovní pozici polepšit a byl z toho druhý nejlepší výsledek v sezoně.

Že by Salač mohl mít potenciál se v závodě ze své výchozí pozice odpoutat a získat více než jeden bod, který se za patnácté místo uděluje, ukázal už v ranním warm-upu. Ten se narozdíl od volných tréninků a kvalifikace, které se odjely na mokru, konal na suché dráze. Salač v něm obsadil osmou příčku.

A v nejlepší desítce dojel rodák z Mladé Boleslavi také v závodě. Během něj se posunul o šest pozic nahoru a pod šachovnicovou vlajkou byl odmávnut jako devátý. Lepšího výsledku letos Salač dosáhl pouze v prvním závodě sezony, který hostil v březnu katarský okruh Losail. Tam dorazil do cíle jako osmý.

Salač zahájil sezonu osmým místem

Ve Valencii bude Filip závodit i během nadcházejícího víkendu. Tentokrát se tam ale Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů představí v rámci Velké ceny Valencie.

Výsledky závodu: 1. Raúl Fernández (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM), 2. Sergio García (Španělsko, Estrella Galicia 0,0, Honda) +0,703, 3. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) +1,005… 9. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +16,964.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Albert Arenas (Španělsko, Valresa Aspar Team Moto3, KTM) 157 bodů, 2. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) 154 bodů, 3. Celestino Vietti (Itálie, SKY Racing Team VR46, KTM) 137 bodů… 21. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 30 bodů.

Titulní fotografie: Snipers Team