Salač v Barceloně odstartuje ze šesté řady

Filipa Salače čeká při Velké ceně Katalánska na okruhu v Barceloně start ze šesté řady. V kvalifikaci kategorie Moto3 zajel sedmnáctý čas.

Při pátečních volných trénincích si Filip Salač v Barceloně připsal třetí místo a 22. příčku. V kombinovaných tréninkových výsledcích mu na konci dne patřila 14. pozice, což byla poslední příčka, která zaručovala přímý postup do druhé části kvalifikace.  A mezi postupovou čtrnáctkou se Salač byl schopen udržet i po sobotním třetím volném tréninku. V něm skončil desátý a v kombinovaných výsledcích obsadil 11. příčku.

Ve druhé části kvalifikace na umístění mezi nejlepšími deseti ze třetího volného tréninku ale nenavázal. S časem 1:49,297 se umístil jako sedmnáctý. V závodě ho tak čeká start ze šesté řady.

Závod startuje v neděli v 11:20. Předcházet mu bude warm-up, který začne v 9:00.

Výsledky kvalifikace: 1. Gabriel Rodrigo (Argentina, Indonesian Racing Gresini Moto3, Honda) 1:47,597, 2. Jeremy Alcoba (Španělsko, Indonesian Racing Gresini Moto3, Honda) 1:47,914, 3. Niccoló Antonelli (Itálie, Avintia Esponsorama Moto3, KTM) 1:47,958… 17. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 1:49,297.

Úvodní foto: Rivacold Snipers Team

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.