Salač v neděli těsně za body

Salač v neděli těsně za body

Pro Filipa Salače skončil závod Moto3 v rámci Velké ceny Emilia Romagna nulou. Cílem projel jako šestnáctý.

Koronavirus dál překopává plány českým reprezentantům
Salač odstartuje do prvního závodu sezony dvacátý
Salač si znovu zazávodí až v Argentině

Okruh Marca Simoncelliho v Misanu letos Filipu Salačovi žádné body nepřinesl. Minulý týden zde dokončil závod Moto3 v rámci Velké ceny San Marina jako dvacátý. A mezi nejlepší patnáctkou se v provincii Rimini neumístil ani tento víkend, kdy byla na programu Velká cena Emilia Romagna.

Na startu tohoto závodu měla Filipovi původně patřit 14. příčka, kterou si vyjel v sobotní kvalifikaci. Nakonec ale jezdec týmu Rivacold Snipers začínal ze 13. místa. Tatsuki Suzuki, který měl původně startovat osmý, si totiž během kvalifikace po pádu zlomil levé zápěstí a nedělní program se jej tak netýkal. Hned po prvním kole ale mladoboleslavský rodák z elitní patnáctky vypadl. Do druhého okruhu najížděl až jako dvacátý první v pořadí.

Salač odstartuje v neděli ze čtrnáctého místa

Později se Salač sice propracoval o něco výše, v čemž mu pomohly mimo jiné i pády Alonsa Lópeze, Dennise Foggii a Darryna Bindera. Na body to ale nestačilo. Obsadil první nehodnocené 16. místo. Jeho ztráta na patnáctého Stefana Nepu činila 84 tisícin sekundy.

Další závod čeká Salače již příští víkend. Během něj se Mistrovství světa silničních motocyklů představí na okruhu Circuit de Catalunya.

Výsledky závodu Moto3 v rámci Velké ceny Emilia Romagna: 1. Romano Fenati (Itálie, Sterilgarda Max Racing Team, Husqvarna), 2. Celestino Vietti (Itálie, SKY Racing Team VR46, KTM) +0,036, 3. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) +0,121… 16. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +6,249.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Albert Arenas (Španělsko, Gaviota Aspar Team Moto3, KTM) 119 bodů, 2. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) 117 bodů, 3. John McPhee (Velká Británie, Petronas Sprinta Racing, Honda) 98 bodů… 20. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 12 bodů.

Titulní fotografie: Snipers Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0