Salač začne ve Valencii z páté řady

Salač začne ve Valencii z páté řady

Filip Salač odstartuje do víkendového závodu Moto3 v rámci Velké ceny Evropy z páté řady. V kvalifikaci zajel patnáctý čas.

Salač zaznamenal čtvrtý nejlepší český výsledek ve VC Kataru
Salač odstartuje do prvního závodu sezony dvacátý
Salač si z Francie odváží čtyři body

Letošní sezona Mistrovství světa závodů silničních motocyklů pokračuje během tohoto víkendu dalším podnikem. Jezdci si tento i příští týden zazávodí na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. První klání na této trati nese název Velká cena Evropy.

A jezdec kategorie Moto3 Filip Salač do ní v pátek vstoupil slibně. Na programu byly úvodní dva volné tréninky, které se oba uskutečnily na mokré trati. Zatímco v prvním zajel jezdec stáje Rivacold Snipers třináctý nejrychlejší čas, v tom druhém skončil pátý.

Na mokru se jezdilo i v sobotu. Tentokrát se ale v podání mladoboleslavského rodáka jednalo o něco méně vydařený den. Ve třetím tréninku, během něhož mimo jiné i upadl, z toho byl dvacátý čtvrtý čas. I přesto ale nemusel být příliš smutný.  Většina jezdců včetně Salače totiž zajela své nejlepší tréninkové časy ve druhém volném tréninku. Filip tak v kombinovaných výsledcích obsadil páté místo, které znamenalo přímý postup do druhé části kvalifikace.

Ani tam ale na svůj výkon ze druhého tréninku nenavázal. Původně si s časem 1:54,702 vyjel šestnácté místo. Později ale došlo k úpravě výsledků a sportovní komisaři se nakonec Salačovi rozhodli započítat původně zrušený čas v hodnotě 1:54,579. Nakonec tak byl klasifikován jako patnáctý.

Filip Salač odstartuje v neděli z patnáctého místa. Foto: Snipers Team

Závod Moto3 začíná zítra v 11:00. Ještě předtím se ale jezdci této kategorie objeví v akci od 9:00 při warm-upu.

Výsledky kvalifikace: 1. John McPhee (Velká Británie, Petronas Sprinta Racing, Honda) 1:52,252, 2. Raúl Fernández (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) +0,371, 3. Celestino Vietti (Itálie, SKY Racing Team VR46) +0,411… 15. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +2,327.

Titulní fotografie: Snipers Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0