Salač zajel devátý nejrychlejší čas testů v Jerezu

Salač zajel devátý nejrychlejší čas testů v Jerezu

Filip Salač obsadil během předsezonních testů Moto3 v Jerezu celkové deváté místo.

Filip Salač veze z Le Mans 5 bodů
Salač si zazávodí nejdříve v Mugellu
Salač odstartuje do prvního závodu sezony dvacátý

Zraky fanoušků závodů silničních motocyklů tento týden směřovaly k okruhu v Jerezu. Od středy do pátku se zde totiž konaly předsezonní testy tříd Moto2 a Moto3.

Na andalusijském okruhu jsme mohli v akci vidět pochopitelně i Filipa Salače. Osmnáctiletý talent z Mladé Boleslavi, který letos bude v MS po odchodu Karla Abrahama a Jakuba Kornfeila jedinou českou nadějí, letos čeká v nejslabší kubatuře druhá sezona. V ní bude sedlat motocykl Honda stáje Rivacold Snipers, kterou vymění za KTM týmu Prüstel GP. A po prvním oficiálním vystoupení s italskou ekipou Filip rozhodně nemusel být zklamán. Během všech testovacích dní se totiž v dějišti Velké ceny Španělska umístil mezi elitní desítkou.

Na úvod zaznamenal třiadvacátý muž loňského ročníku devátý čas v hodnotě 1:46,243. O den později sice zrychlil na 1:45,766, z výsledkového hlediska si ale o jedno místo pohoršil a obsadil tak desátou příčku. V pátek se ale Salač opět vrátil na devátou pozici, kterou si zajistil časem 1:45,458. Stejné umístění pak loňský nováček obsadil také v kombinovaných výsledcích tohoto testu.

Během každého dne jsme mohli na vrcholu výsledkové listiny spařit jiného jezdce. Ve středu se dařilo nejvíce Sergiu Garcíovi (1:45,485). Španěla následovali druhý John McPhee (1:45,545) a třetá Ai Ogura (1:45,716).

Ve čtvrtek byl nejúspěšnější Gabriel Rodrigo (1:45,170). Na zbývajících pódiových pozicích ale ke změně v porovnání s předchozím dnem nedošlo. Druhý znovu skončil McPhee (1:45,175) a za ním Ogura (1:45,362).

Stejní jezdci jako ve čtvrtek vytvořili nejrychlejší trio také během závěrečného dne. Tentokrát ale v inverzním pořadí, když nejrychlejší čas zajel Ogura (1:44,670) před opět stříbrným McPheem (1:44,720) a třetím Rodrigem (1:44,984). Nejlepší trojice pátečního programu zároveň byla nejlepším triem i z hlediska souhrnných výsledků.

kompletní výsledky prvního dne testů

kompletní výsledky druhého dne testů

kompletní výsledky třetího dne testů

Závěrečné předsezonní testování čeká Moto3 od 28. února do 2. března na okruhu Losail, kde se opět představí společně s Moto2. Katarská trať bude již tradičně hostit i úvodní podnik sezony, který je na programu 6.-8. března.

zdroj titulní fotografie: Oficiální facebooková stránka Filipa Salače

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0