Salačovi první aragónské dostaveníčko body nepřineslo

Filip Salač o víkendu v motocyklové Velké ceně Aragónska body nezískal. Jezdec stáje Rivacold Snipers obsadil v závodě Moto3 16. místo.

Salač v neděli těsně za body
Šťovíček usiloval o Vostatkův start v Portugalsku
Víkendový přehled: RTR Projects, Staněk, Salač a další

Letošní sezona Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů pokračovala o víkendu na okruhu Motorland Aragón. Českému jezdci Filipu Salačovi se v předchozích dvou závodech třídy Moto3 v Barceloně a v Le Mans podařilo bodovat. V obou případech dojel do cíle jako dvanáctý. Ve Velké ceně Aragónska ale šňůru bodovaných výsledků neprodloužil.

Salačovi, který do podniku nastoupil jako jediný jezdec stáje Rivacold Snipers poté, co jeho parťák Tony Arbolino musel kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem do karantény, nevyšel nejlépe již první volný trénink. Kvůli problémům s motorem totiž rodák z Mladé Boleslavi nebyl schopen zajet měřené kolo. Ve druhém tréninku se již na dráze objevil. I tak z toho ale bylo pouze 22. místo.

Sobota ale začala pro českého reprezentanta lépe. Ve třetím volném tréninku totiž obsadil osmou příčku. V kombinovaných výsledcích se ale i přesto umístil jako dvacátý a musel se tak zúčastnit prvního kvalifikačního segmentu. Tam se ale mezi postupující čtveřicí umístit nedokázal. Skončil totiž jako osmý, což pro startovní rošt závodu znamenalo dvacátou druhou příčku.

Nedělní program zahájil Filip desátým místem v ranním warm-upu. V závodě si poté sice oproti své startovní pozici polepšil, na body to ale přesto nestačilo. Cílem projel na šestnácté příčce.

Filip Salač v závodě skončil jedno místo za body. Foto: Rivacold Snipers

„V závodě se mi povedl skvěle start a předjel jsem celou jednu řadu před sebou. Poté jsem se snažil jít co nevíce dopředu to šlo, ale bylo to strašně těžké. Opět jsem se nemohl lehce dostávat před soupeře a strašně jsem ztrácel na zadní rovince ze slip streamu. Je to pořád dokola, nevíme, co s motorkou, ta nejede tak, jak bych potřeboval,“ uvedl Salač po skončení závodu.

„Byl to dnes pro mě hodně těžký závod, dal jsem do toho všechno, snažil jsem se dohánět soupeře v zatáčkách, bohužel zde v Aragónu je těch rovinek celkem dost. Určitě bych chtěl poděkovat prezidentovi Autoklubu ČR panu Šťovíčkovi, rodině a všem, kteří při mně stojí. Momentálně s týmem nevíme, kam dál v oblasti výkonu motoru, ale i tak doufám, že příští víkend se nám podaří zlepšit,“ dodal.

Další závod čeká Filipa již během nadcházejícího víkendu, a to opět na okruhu Motorland Aragón. Tentokrát se tam ovšem nepojede pod hlavičkou Velké ceny Aragónu, ale Velké ceny Teruelu.

Výsledky závodu: 1. Jaume Masiá (Španělsko, Leopard Racing, Honda) 19 kol, 2. Darryn Binder (Jihoafrická republika, CIP Green Power, KTM) +0,091, 3. Raúl Fernández (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) +0,196… 16. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +11,172.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Albert Arenas (Španělsko, Solunion Aspar Team Moto3, KTM) 144 bodů, 2. Ai Ogura (Japonsko, Honda Team Asia, Honda) 131 bodů, 3. Celestino Vietti (Itálie, SKY Racing Team VR46, KTM) 126 bodů… 21. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 20 bodů.

Titulní fotografie: Snipers Team