Salzburgring se týmu RTR Projects zalíbil. Jezdci ze čtvrtého podniku odvezli šest pódiových umístění

Salzburgring se týmu RTR Projects zalíbil. Jezdci ze čtvrtého podniku odvezli šest pódiových umístění

Přestože jezdci brněnského týmu RTR Projects odjížděli na Salzburgring s otázkou, jaký že ten nový okruh bude, dokázali společnými silami posbírat cel

Brno Revival, festival rychlosti mezi pavilony i s Lamborghini týmu Mičánek Motorsport
Intuitivní, pohlcující a exkluzivní: 24 hodin Le Mans jako nikdy dříve díky novému Eurosport Playeru
Formule na motokárové dráze!

Přestože jezdci brněnského týmu RTR Projects odjížděli na Salzburgring s otázkou, jaký že ten nový okruh bude, dokázali společnými silami posbírat celkem šest pódiových umístění a výrazně zase ukázat barvy českého týmu.

Nejvydařenější víkend si na své konto připsal v Rakousku Sergej Pavlovec. V obou kvalifikacích obsadil jezdec týmu RTR Projects druhé místo, tedy první řadu, ale v obou jízdách se v cíli radoval z vítězství, i když lehké to nikdy neměl. Jeho soupeři mu pod šachovnicovou vlajkou dojížděli doslova na zadním křídle. Plný bodový nášup se podepsal také na průběžném pořadí, ve kterém figuruje Sergej Pavlovec na druhém místě se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Naomi Schiff. „Získával jsem tady postupně jistotu a v první jízdě jsem využil chyb soupeřů a rychlejšího vozu na rovinkách. V sobotu mi evidentně sedla voda, kde jsem také vyhrál, takže nemohu být nespokojený,“ řekl po závodech s úsměvem na tváři Sergej Pavlovec.

V GT4 Sprint si páteční závod zajel také Tomáš Miniberger, který skončil sedmý absolutně a druhý v hodnocení Masters. „Řekl bych, že to je taková rakouská Nordschleife, ale všichni jsme si to tady oblíbili. S výkonem jsem určitě spokojený, protože jsem se ze začátku držel širší špičky. Jak fungoval tým od mechaniků přes inženýry a jezdce je skvělé. Skvělé na to celé pohledět,“ uvedl k rakouskému víkendu Miniberger. Druhý sobotní závod na vodě absolvoval ve druhém voze Karel Bednář. A ani ten se v obtížných podmínkách neztratil, když dojel také sedmý.

V kategorii Elite získal další cenné body Jan Krabec za druhé místo v sobotní jízdě a po závodě byl spokojený. „V pátek nás provázela trochu smůla ale dneska je to všechno pryč. Podařilo se zabojovat už v kvalifikaci na mokru, z čehož mám radost, protože zkušeností na mokru je relativně málo. Radost mám i z boje s Holgrem a samozřejmě z druhé pozice,“ zhodnotil sprinty Jan Krabec.

Tak jako v Brně a na Slovakia Ringu, tak i na Salzburgringu si pro vítězství ve vytrvalostním závodě dojeli Erik Janiš a Sergej Pavlovec a navýšili svůj náskok v čele tabulky na 25 bodů. „Jelo se hned vysoké tempo od samotného začátku, ale tím že Erik vyjel pole position, tak to bylo jednodušší. Já topil hned od začátku, a i když jsem sledoval své soupeře ve zpětných zrcátkách, jednoduché to nebylo. Ale vítězství jsme udrželi až do cíle,“ hodnotil Endurance Sergej Pavlovec.

Po neúčasti Tomáše Kwolka na Slovakia Ringu se do bojů o body ve vytrvalosti v kategorii Elite zase společně pustili Jan Krabec a Tomáš Kwolek. A zase to dopadlo jako v Brně a na Red Bull Ringu, tedy vítězně. Po čtyřech podnicích jsou tak Krabec a Kwolek ve vedení s náskokem deseti bodů. „Závod tradičně startuje Honza, protože to umí skvěle. Samotnou jízdu jsem si užil, i když místy začínalo ke konci už pršet, ale jsem rád, že se podařilo to vítězství dotáhnout až do konce,“ řekl Tomáš Kwolek.

Další podnik seriálu X-BOW Battle bude na přelomu srpna a září hostit maďarský Pannoniaring, kde se sezóna populárního značkového poháru KTM přehoupne do poslední třetiny.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0