Šampionát ADAC GT Masters míří do Mostu

Šampionát ADAC GT Masters míří do Mostu

Závodní kalendář mosteckého autodromu se v příštím roce rozroste o další novinku. Je jí šampionát ADAC GT Masters, mezinárodní seriál závodů upravenýc

Smrž Academy pro budoucí závodníky má v Mostě první žáky
Karel Hanika se v Mostě připravoval na brněnský závod Moto GP
Octavia Cup je pro mě adrenalinová záležitost, říká nováček Petr Čížek

Závodní kalendář mosteckého autodromu se v příštím roce rozroste o další novinku. Je jí šampionát ADAC GT Masters, mezinárodní seriál závodů upravených supersportovních vozů kategorie GT3 se základnou v Německu. Fanoušci rychlých kol a silných motorů se tak mají na co těšit.

„Jde o skutečnou lahůdku, bude se opravdu na co dívat. Na start se postaví krásné a dravé vozy, jakými jsou Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R Nismo GT3 nebo Porsche 911 GT3-R,“ vyjmenoval generální ředitel společnosti AUTODROM MOST Jiří Volovecký.

ADAC GT Masters navíc zahájí sezonu 2018 mosteckého autodromu, na severu Čech se jezdci jednotlivých týmů poperou o příděl bodů v dalším ročníku šampionátu o víkendu 27. až 29. dubna pod názvem The Most Show featuring ADAC GT Masters. „Po trénincích a kvalifikacích každý závodní víkend seriálu vyvrcholí dvěma mistrovskými závody. Jeden se jede v sobotu, druhý v neděli. Diváci si souboje na dráze vychutnají. Každý z nich je totiž vypsán na 60 minut. V autech se střídají dvoučlenné posádky pilotů, výměna se uskuteční při zastávce v boxech,“ popsal Volovecký.

Rychlostní rozdíly mezi vozy ve startovním poli vycházejí z jejich různých konstrukčních koncepcí. K vyrovnání těchto rozdílů slouží systém zátěží, takzvaný Balance of Performance. „Často se tak stává, že v rozdílu jedné vteřiny se pohybuje až 20 vozů, což zajišťuje velmi těsné souboje a vystupňuje dramatičnost závodů. Divákovi se tak nabízí jedinečný zážitek, srovnatelný například s pohledem na vyhrocené řeže okruhových tahačů,“ doplnil Volovecký.

Ve startovním poli se objevují profesionální tovární jezdci, gentlemani i bývalí piloti formule 1. Plejádu evropských jezdců pak doplňují například Američani či Jihoafričani. Někteří z nich se účastní také prestižní speciální série závodů cestovních vozů s třiatřicetiletou historií Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft (DTM).

V letošním roce v ADAC GT Masters startovali i Češi. Brněnský tým Šenkýř Motorsport nasadil BMW M6 GT3 s jezdcem Jakubem Knollem. Tým Mücke Motorsport z Berlína pravidelně reprezentuje Filip Salaquarda. Součástí ADAC GT Masters jsou vložené seriály. Patří mezi ně ADAC TCR, seriál cestovních vozů, kde se objevuje i syn čtyřnásobného mistra světa v rally Juhy Kankkunena, Niko. „Přibydou určitě i další série, intenzivně jednáme,“ uzavřel Jiří Volovecký.

Mostecký závod bude v sezoně 2018 druhou zastávkou seriálu ADAC GT Masters, který začíná o víkendu 13. až 15. dubna na trati Oschersleben nedaleko německého Magdeburgu.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 3 years ago

    ADAC GT Masters. To je ten správný koncept budoucnosti. A nejen pro Německo, nýbrž pro celý svět!
    Plný startovní rošt, spektakulárně nádherné auťáky různých značek a koncepcí, neustále se zkvalitňující jezdecké pole…
    Kdepak nějaké DTM…….

  • DISQUS: 0